UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВАКС остаточно відмовив у запобіжному заході підозрюваній зі «справи Коломойського»

Апеляція використала «правки Лозового».

Апеляційна палата ВАКС підтримала рішення про закриття провадження щодо запобіжного заходу для ексзаступниці керівника Департаменту з обслуговування рахунків банків-кореспондентів ПриватБанку часів Коломойського Тетяни Якименко, повідомив Центр протидії корупції.

Судді апеляції підтримали ухвалу слідчого судді Олега Ткаченка, який вирішив не обирати запобіжний захід Якименко і просто закрив провадження. На думку судді, у справі давно закінчився строк розслідування. Рішення ухвалила колегія суддів у складі Даниїли Чорненької, Інни Калугіної та Миколи Глотова.

"Але при цьому з ухвали Ткаченка не зрозуміло, коли саме той строк закінчився. Спершу він пише, що останнім днем строку розслідування було 7 вересня 2018 року. У наступному абзаці вказує, що останнім днем строку розслідування було 27 лютого 2022 року. Апеляція ж узагалі винесла окрему ухвалу, за якою строк розслідування завершився 6 травня 2023 року", - інформує ЦПК.

В окремій ухвалі судді апеляції також звернули увагу керівника САП Клименка та Директора НАБУ Кривоноса на необхідність здійснення контролю за детективами і прокурорами щодо дотримання строків досудового розслідування. Суддя Глотов висловив окрему думку щодо цієї ухвали.

У ЦПК зазначають, що свою роль у справі відіграла також Об’єднана палата Касаційного кримінального суду Верховного Суду, яка минулого року перебрала на себе роль законодавця і поширила дію «правок Лозового» на об'єднані провадження, у яких відомості про кримінальні правопорушення до реєстру внесені як до, так і після вступу в дію «правок Лозового» у 2017 році.

Сьогодні судді Чорненька, Калугіна і Глотов розглядатимуть ще три пов’язані справи - зокрема щодо арешту активів Коломойського. Ціна питання - мільярди гривень.

"Однак уже зрозуміло, що ніякого арешту активів не буде. Справа НАБУ стосується привласнення 9,2 млрд грн ПриватБанку через підконтрольну кіпрську компанію Drovale Limited. Схоже, що наступним кроком після ухвал апеляції стане рішення про закриття всього провадження", - вважає ЦПК.

Нагадаємо, комітет ВР з питань правоохоронної діяльності під головуванням депутата від "Слуги народу" Сергія Іонушаса відмовляється враховувати норму про скасування «правок Лозового» у законопроєкті про реформу САП, хоча про це прямо говорили посли G7.

Читайте також: Суд залишив Коломойського під вартою ще на два місяці

Як раніше повідомлялося, Центр протидії корупції попередив, що справу бізнесмена Ігоря Коломойського, яку веде Національне антикорупційне бюро, планують закрити через «правки Лозового». Зокрема апеляційна палата Вищого антикорупційного суду призначила на цей тиждень відразу дев’ять засідань.

Про те, як саме використовує ці вади законодавства захист обвинувачених у корупції розповів юрист ГО «Центр протидії корупції» Роман Колюхов у статті «Поправки Лозового» та маніпуляції захисту: як і чому адвокати затягують справи корупціонерів у ВАКС?» на ZN.UA.