UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ДБР розповіли, що буде з чиновниками, яким МСЕК незаконно оформила інвалідність

Чиновникам можуть оголошувати підозри за різними статтями.

Державне бюро розслідувань проведе перевірку рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) щодо видачі посадовцям статусів особи з інвалідністю. Про це заявила радниця із комунікацій ДБР Тетяни Сап'ян в ефірі телемарафону.

"Буде створено робочу групу. Якщо в результаті перевірки будуть підозри, що людина отримала, працюючи в державних органах і обіймаючи певну посаду, інвалідність незаконно, то це буде підставою для відкриття кримінального провадження", – сказала Сап'ян.

Читайте також: Генпрокурор Костін подав у відставку

Вона додала, підозри чиновникам можуть оголошувати за різними статтями Кримінального кодексу. Йдеться про підробку документів, шахрайство, незаконне збагачення, участь в організованому злочинному угрупованні.

Головне завдання ДБР, за словами Сап'ян, полягатиме в тому, щоб довести справи до суду.

Історії передувала низка заяв правоохоронців про зловживання у МСЕК, у різних регіонах України. Згодом журналіст Юрій Бутусов повідомив, що голова медико-соціальної експертної комісії Хмельницької області Тетяна Крупа, яку підозрюють у незаконному збагаченні, оформила інвалідність другої групи для 49 співробітників обласної прокуратури, в тому числі для обласного прокурора Олексія Олійника. Після цього в Офісі генпрокурора почали розслідування, а президент Володимир Зеленський заявив, що чекає швидких рішень від СБУ, ДБР та ОГП. 

22 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію сьогоднішнього рішення Ради національної безпеки і оборони щодо протидії корупції під час встановлення інвалідності посадовцям. Згідно з указом, Кабінет міністрів має протягом місяця розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт, який передбачатиме ліквідацію МСЕК з 31 грудня 2024 року.