UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Єврокомісії оцінили боротьбу з корупцією в Україні та сказали, яких «посадок» не вистачає

У Брюсселі хочуть бачити «надійний послужний список» судових рішень у справах про корупцію на найвищому рівні

Антикорупційна реформа в Україні є одним з наріжних каменів на шляху до переговорів про членство в Євросоюзі. Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 8 листопада заявила, що Комісія рекомендує розпочати процес перемовин з Україною, але зазначила, що «для конструктивізації процесу Україні потрібно закінчити роботу над кількома реформами».

У доповіді Єврокомісії щодо прогресу України, оприлюдненій 8 листопада, зазначається, що Україна «досягла певного прогресу» щодо антикорупційної боротьби протягом звітного періоду та «активізувала реформи у цій сфері після отримання статусу кандидата на вступ до ЄС».

«Для забезпечення результативності та сталості антикорупційних зусиль Україна має продовжувати створювати надійний послужний список розслідувань, судових переслідувань та остаточних судових рішень у справах про корупцію на найвищому рівні, включаючи арешт і конфіскацію активів, отриманих злочинним шляхом», – йдеться у доповіді. 

Читайте також: За три роки антикороргани України покращили показники спроможності, управління та взаємодії – дослідження

Серед позитивних сигналів у Єврокомісії зазначили «нові законодавчі, стратегічні та інституційні вдосконалення, включаючи прийняття національної антикорупційної стратегії, що супроводжується всеосяжною державною програмою з її реалізації». Обрання нових керівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України, за звітом Єврокомісії, відбулося «після прозорих та меритократичних процедур відбору із залученням незалежних експертів». 

«Система електронного декларування, призупинена після запровадження воєнного стану, була відновлена і відкрита для громадськості, хоча і з деякими потенційними недоліками, пов'язаними з повноваженнями Національного агентства з питань запобігання корупції та даними, що підлягають перевірці», – звернули увагу у Єврокомісії, а також зауважили, що Верховна Рада ухвалила закон, який послаблює адміністративну відповідальність, пов'язану з електронним декларуванням, але Президент ще не підписав цей закон. 

Читайте також: НАЗК готувало державну антикорстратегію, але забуло про свою – аудит

Чого ще Єврокомісія очікує від української влади:

Читайте також: За час повномасштабної війни чиновники подали вчетверо менше декларацій, ніж за весь 2021-й

Про очікування України на євроінтеграційному шляху –  в інтерв’ю «Від рішень по Україні залежить увесь процес розширення ЄС» з віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною редакторки міжнародного відділу ZN.UA Тетяни Силіної.