UA / RU
Підтримати ZN.ua

У антикорупційну раду при Міноборони обрали 15 кандидатів: у відомстві вже кажуть про отримання скарг

За словами держсекретаря МОУ Ващенка, було отримано звернення від учасників конкурсу та громадських організацій.

За результатами голосування в п’ятницю, 31 березня, комісія з проведення конкурсу щодо формування громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України затвердила 15 кандидатів, які можуть увійти в склад нового органу для нагляду за закупівлями, повідомила пресслужба МОУ в Telegram.

Згідно з підсумками, кандидатами у антикорраду Міноборони було обрано:

Читайте також: Постачальники продають Міноборони продукти за вдвічі-втричі вищими цінами, ніж закуповують їх – "Схеми"

Водночас державний секретар МОУ Костянтин Ващенко, якому було доручено забезпечити підготовчу роботу, розповів Комісії та запрошеним, що його відомство вже отримало понад десять письмових звернень зі скаргами та апеляціями на результати голосування від 11 учасників конкурсу та громадських організацій.

"У зверненнях, крім іншого, зазначено, що конкурсна процедура, на думку заявників, містить низку порушень і ознаки конфлікту інтересів на стадії підготовки, а також ознаки змови і неправомірного втручання у процес під час голосування. З огляду на це заявники звертаються до Міноборони з вимогою не ухвалювати рішення про формування складу Ради", – йдеться в повідомленні Міністерства оборони.

Там уточнили, що ухвалять рішення про формування громадської антикорупційної ради та затвердять її склад лише після розгляду всіх отриманих звернень у встановленому порядку. Тоді новий орган зможе набути повноважень, про що в Міноборони пообіцяли повідомити додатково.

Минулого місяця Верховна рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроект №8381 про запровадження прозорості в оборонних закупівлях. Документ пропонує обов'язково оприлюднювати в системі Prozorro ціни, за якими оборонні замовники купують товари для військових та інші товари і послуги для забезпечення армії не оборонного призначення.

Скандал довкола закупівельних цін на харчові продукти для військових частин, який виник після відповідного розслідування ZN.UA, висвітлив багато гострих питань стосовно ризиків таємності оборонних контрактів. Детальніше про це читайте у матеріалі Володимира Даценко «Що таємного в оборонних закупівлях, які не пов’язані зі зброєю?».