UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд закрив усі провадження у справі НАБУ щодо Коломойського, пославшись на "правки Лозового"

Апеляція пояснює це закінченням строку розслідування.

Усі дев'ять засідань у справі Коломойського закінчилися однаково: апеляційний суд остаточно закрив провадження, повідомляє Центр протидії корупції. 

"Так, апеляція скасувала заставу і закрила провадження стосовно підозрюваної Конопкіної, а також закрила провадження за клопотаннями про запобіжки підозрюваним Луговому та Якименко. Також апеляція залишила у силі рішення стосовно закриття проваджень по клопотанням щодо арешту майна усіх шести підозрюваних: Коломойського, Дубілета, Шмальченко, Лугового, Якименко та Конопкіної", - йдеться в інформації.

ЦПК зазначає, що тільки у клопотанні про арешт майна Коломойського йшлося про частки у статутному капіталі 307 юридичних осіб вартістю понад 3 млрд грн, а також майже 1000 об’єктів нерухомого майна та понад 1600 транспортних засобів і суден. Арешт на активи був потрібен для забезпечення можливої конфіскації або спецконфіскації у випадку обвинувального вироку суду у майбутньому.

Однак суд не розглянув клопотання про арешти та запобіжні заходи і закрив провадження. На думку апеляції, строк розслідування у справі завершився у травні 2023 року. До такого висновку судді прийшли, пославшись на "правки Лозового".

Після рішень апеляції справу, з великою часткою імовірності, доведеться закрити, вважає ЦПК. Хоча як справу Коломойського, так і ще десятки схожих можна було врятувати, скасувавши «правки Лозового».

Нагадаємо, комітет ВР з питань правоохоронної діяльності під головуванням депутата від "Слуги народу" Сергія Іонушаса відмовляється враховувати норму про скасування «правок Лозового» у законопроєкті про реформу САП, хоча про це прямо говорили посли G7.

Читайте також: Боголюбов вслід за Коломойським намагається через суд скасувати націоналізацію «Приватбанку»

Як раніше повідомлялося, Центр протидії корупції попередив, що справу бізнесмена Ігоря Коломойського, яку веде Національне антикорупційне бюро, планують закрити через "правки Лозового". Зокрема апеляційна палата Вищого антикорупційного суду призначила на цей тиждень відразу дев’ять засідань.

Про те, як саме використовує ці вади законодавства захист обвинувачених у корупції розповів юрист ГО «Центр протидії корупції» Роман Колюхов у статті "Поправки Лозового" та маніпуляції захисту: як і чому адвокати затягують справи корупціонерів у ВАКС?" на ZN.UA.