UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справу про розкрадання 100 млн гривень на будівництві ядерного сховища передали у суд – "Схеми"

Справа тягнеться декілька років.

Справу щодо розкрадань 100 мільйонів гривень на будівництві сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні передали у Вищий антикорупційний суд.

Одним із підозрюваних є керівник підрозділу "Енергоатому" "Атомпроектінжиніринг" Микола Божко. Саме його підрозділ був замовником будівництва, пишуть "Схеми".

Читайте також: Дружина соратника Єрмака позичила гроші у росіян для купівлі будинку у США – Слідство.Інфо

Під час наради у кабінеті Божка, запис якої раніше опублікували журналісти, її учасники констатували "зникнення" частини грошей і обговорювали, як приховати цей факт та профінансувати подальші роботи, щоб вчасно здати об’єкт.

Як встановило слідство, для цього замовник завищив ціну робіт утричі – з 421 мільйона гривень до 1,497 мільярда, уклавши із компанією-підрядником договір в обхід відкритих торгів.

До договору внесли поставку обладнання системи радіаційного контролю. Це обладнання компанія-підрядник закупила за ринковою вартістю, а у 2021 році продала "Енергоатому" втричі дорожче.

"У результаті цих дій ДП НАЕК "Енергоатом" переплатило майже 100 мільйонів гривень", – підсумували у НАБУ.

Дії гендиректора підприємства Миколи Божка, його підлеглих, а також керівника компанії-підрядника кваліфікували за ч. 5 статті 191 КК України (розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем).

Читайте також: Активи Медведчука двічі присвоїв пов’язаний із Татаровим бізнесмен: Bihus.Info пояснили, як «переграли» державу

Нагадаємо, що у 2021 році Україна офіційно заявила, що припинила вивозити відпрацьоване ядерне паливо з українських АЕС у Росію. Раніше Україна щорічно платила за це Росії 150-200 мільйонів доларів. На початку 2000-х українська влада вирішила побудувати власне Централізоване сховище, яке у 2017 році почав будувати "Енергоатом". Остання дата здачі об’єкта в експлуатацію, яку озвучило керівництво – березень 2022-го.

А в січні 2022 року журналісти "Схем" опублікували розслідування, в якому заявили, що призначене уже за президентства Володимира Зеленського керівництво "Енергоатому" організувало відмивання частини коштів на будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива у Чорнобилі.