Справу бізнесмена Ігоря Коломойського, яку веде Національне антикорупційне бюро, планують закрити через «правки Лозового». Зокрема апеляційна палата Вищого антикорупційного суду призначила на цей тиждень відразу дев’ять засідань, заявляє Центр протидії корупції.
Зокрема планують розглядати три апеляції стосовно запобіжних заходів для підозрюваних Якименка, Лугового та Конопкіної, а також розглянути скарги Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на рішення слідчого судді, який закрив провадження за клопотаннями детективів НАБУ про арешт майна Коломойського та інших фігурантів.
«Ціна питання - мільярди гривень. Зокрема у клопотанні щодо конфіскації майна олігарха йдеться про частки у статутному капіталі 307 юридичних осіб вартістю понад 3 млрд грн, а також майже 1000 об’єктів нерухомого майна та понад 1600 транспортних засобів та суден», - зауважують в ЦПК.
На думку судді Ткаченка, строк розслідування закінчився через «правки Лозового». Таким чином суддя взяв позицію Об’єднаної палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду, яка минулого року перебрала на себе роль законодавця і поширила дію «правок Лозового» на об'єднані провадження, у яких відомості про кримінальні правопорушення до реєстру внесені як до, так і після вступу в дію «правок Лозового» у 2017 році.
«В апеляційній палаті ВАКС справи розглядає колегія суддів у складі Чорненької, Калугіної та Глотова. І вже зрозуміло, якими будуть ці рішення. Так, щодо арешту майна підозрюваних Людмили Шмальченко, Тетяни Якименко та Надії Конопкіної суд сьогодні вже залишив скарги прокуратури без задоволення, а ухвалу слідчого судді без змін», - зазначили в ЦПК.
Окремо судді вказали, що зобов’язані застосовувати норми закону, незалежно від того, хто був автором законопроєктів.
«По факту, судді апеляції ВАКС сказали, що оскільки на час ухвалення рішення "правки Лозового" не скасовані, то суд буде змушений керуватися ними, а також практикою Верховного Суду», – додали у ЦПК.
Як незабаром в Україні можуть закрити десятки резонансних корупційних справ, фігурантами в яких значаться щонайменше 120 осіб писав голова правління ГО «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін у статті «Коломойський, Татаров, Альперін. Парламент тягне з «поправками Лозового», рятуючи топ-корупціонерів від покарання».
Про те, як саме використовує ці вади законодавства захист обвинувачених у корупції розповів юрист ГО «Центр протидії корупції» Роман Колюхов у статті «Поправки Лозового» та маніпуляції захисту: як і чому адвокати затягують справи корупціонерів у ВАКС?» на ZN.UA.