UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розслідування про дивну позицію НАБУ у справі Чернишова: Бюро розшукує тих, хто передав інформацію журналістам

Відкрито кримінальне провадження про розголошення даних ОРД.

Після оприлюднення в “Українській правді” розслідування про те, що правоохоронці не провели обшук в будинку голови правління "Нафтогазу" Олексія Чернишова після вказівки директора Національному антикорупційному бюро Семена Кривоноса, в НАБУ почали шукати тих, хто повідомив цю інформацію журналістам. Про це повідомив журналіст “Української правди” Михайло Ткач.

Читайте також: Кривонос відмовився прийти до комітету ВРУ в день, коли з’явилось журналістське розслідування про дивну позицію НАБУ у справі голови «Нафтогазу» Чернишова – Радіна

За його словами, спочатку НАБУ розпочало внутрішнє розслідування. Однак зараз Бюро відкрило кримінальне провадження про розголошення даних оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування (статтею 387 ККУ) за фактом зливу ухвали на обшуки в Чернишова.

Водночас наголошується, що законом не передбачені прохання та вказівки про непроведення обшуку. За вчинення таких дій, як уточнив Ткач, Кривонос може залишити посаду чи понести кримінальну відповідальність.

У розслідуванні Ткача йдеться, що у квітні детективи НАБУ отримали дозвіл провести обшуки в будинку, де мешкає голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов. Однак, цю ухвалу так ніхто й не виконав. Необхідність проведення обшуків суд аргументував тим, що чиновники Міністерства розвитку громад та територій за часів керівництва Чернишова могли бути причетними до передачі одному із забудовників ділянки для зведення житлового комплексу.

При цьому Ткач зазначив, що того ж місяця, коли детективам дозволили провести обшуки, Чернишов таємно відвідав Бюро. У коментарі журналісту глава «Нафтогазу» зазначив, що зустрічався з Кривоносом, але жодних розслідувань вони нібито не обговорювали.

22 травня, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національна поліція провели обшуки у помешканні співробітника одного з підрозділів НАБУ через витік інформації у резонансній справі. Згодом в САП пояснили, що йдеться про справу щодо колишнього голови Дніпропетровської ОВА Резніченка та його партнера, чинного консультанта ОПУ Юрія Голика – під час «Великого будівництва» зникло півтора мільярда гривень.

Відомо, що телефон Юрія Голика є одним із доказів у справі – радник ОПУ одержував детальну інформацію про перебіг розслідування НАБУ через посередника, бізнесмена й колишнього голову Броварської РДА Георгія Біркадзе.

Через деякий час Кривонос усунув свого першого заступника Гізо Углаву від виконання службових обов'язків для «забезпечення об'єктивного розслідування» ймовірного витоку даних, а НАБУ та САП домовились про спільне розслідування справи. 

Повну історію, її витоки та можливі наслідки читайте у матеріалі Інни Ведернікової «У пошуках «крота». Чим може закінчитися криза між НАБУ та САП».