UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прозорість та підзвітність є вирішальними для залучення західної допомоги на відновлення України – посли G7

Посли G7 назвали важливі аспекти на шляху до отримання західної допомоги.

Посли країн «Великої сімки» зустрілися з українським прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, аби обговорити результати Конференції з відновлення України. Посли наголосили, що прозорість та підзвітність є вирішальними залучення приватного сектору до відновлення та реконструкції Української держави.

«Ми наголосили на важливості своєчасного обрання нового голови НАЗК, відновлення системи декларування майна та звітності фінансування політичних партій, а також посилення антикорупційних інституцій, таких як САП та АРМА», – додали посли країн G7.

Крім того, представники країн «Великої сімки» закликали ухвалити закони для забезпечення сильного та незалежного Антимонопольного комітету, а також вдосконалення корпоративного управління державними підприємствами відповідно до керівних принципів ОЕСР.

Читайте також: НАЗК назвало три основні недоліки прийнятого за основу законопроєкту про відновлення декларування

За результатами соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова на замовленняZN.UA, 90,9 % українців вважають, що необхідно відновити публічне декларування статків державними службовцями. Лише 1,8 % опитаних сумніваються в цьому. З відповіддю не визначилися ледь за 7 %. При цьому декларування статків, набутих чиновниками під час повномасштабної війни, підтримують 91, 7% українців.

На питання, чи повинна держава відновити публічний доступ до довоєнних декларацій державних службовців, «так» відповіли 88 % респондентів. Лише 2 % вважають це недоцільним. Ще 10 % українців вагаються.

Детальніше про те, що думають українці про публічне декларування доходів державними чиновниками та, чи хочуть бачити, які статки нажили можновладці під час війни читайте у статті Віталія Шабуніна «91,7 % українців за відкриті декларації про «воєнні» доходи чиновників. Влада — проти».