UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ підтвердило затримання чотирьох суддів Київського апеляційного суду та розкрило деталі справи

За 35 тис доларів США вони мали скасувати арешт майна в одній із справ.

Національне антикорупційне бюро України підтвердило оприлюднену раніше ZN.UA інформацію про затримання чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тис. дол. США за ухвалення «потрібного» рішення.

Як повідомили в бюро, суддів затримали напередодні,  після того, як вони отримали гроші.

В НАБУ розповіли, що  суддя Київського апеляційного суду запропонував одній зі сторін у справі задовольнити скаргу щодо скасування арешту майна приватного товариства, за що йому та ще трьом суддям представник компанії мав надати неправомірну вигоду у розмірі 35 тис. дол. США.

Передача хабаря відбулась 28 листопада. Суддя-посередник залишив собі 10 тис. дол. США, а 25 тис. дол. США поклав у коробку з-під віскі для подальшої передачі колегам. Вони ж після отримання коштів розділили їх між собою.

Читайте також: Колишній глава Верховного Суду Князєв готовий здавати суддів-подільників. Але є нюанси

«Під час обшуків за місцем знаходження та проживання суддів детективи вилучили кошти, надані як неправомірна вигода. Вирішується питання щодо повідомлення суддям про підозру. Попередня кваліфікація: ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 368 КК України», - зазначили в НАБУ.

За даними джерела ZN.UA у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, мова йде про суддів Юрія Сливу, Віктора Глиняного, Ігоря Паленика та В'ячеслава Дзюбіна. За хабар вони мали скасувати рішення про арешт майна у справі екскерівника "Мотор-Січі" В'ячеслава Богуслаєва.

Читайте також: Суд закрив усі провадження у справі НАБУ щодо Коломойського, пославшись на "правки Лозового"

Нагадаємо, що колишнього власника та почесного президента підприємства "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва було затримано у жовтні 2022 року. Його та керівника одного із департаментів Олега Дзюбу взяли під варту. Обом фігурантам висунута підозра за двома статтями Кримінального кодексу України: 111-1 (колабораційна діяльність) та 111-2 (пособництво державі агресору). У рамках кримінального провадження накладено арешт на все майно обвинувачених на загальну суму понад 12 млрд у гривневому еквіваленті.