UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ оголосило в розшук депутата Дубневича, підозрюваного у розкраданні газу на 2,1 млрд грн

Нардеп не з'являвся до суду і не відповідав на телефонні дзвінки детективів.

Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук народного депутата Ярослава Дубневича, якому нещодавно оголосила підозру в розкраданні газу, повідомляє бюро у Telegram.

"НАБУ розшукує чинного народного депутата України - Дубневича Ярослава Васильовича, підозрюваного в організації заволодіння майном держави (природним газом) на суму понад 2,1 млрд грн та легалізації незаконно отриманого прибутку" - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, 11 жовтня НАБУ заочно повідомило народному депутату Ярославу Дубневичу про підозру у розкраданні газу на 2,1 млрд грн.

За даними слідства впродовж 2013-2017 років народний депутат України, разом із пятьма спільниками організував заволодіння природним газом підконтрольними йому службовими особами Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ у Львівській області на загальну суму понад 2,155 млрд грн.

Під його контролем підприємства-власники Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для виробництва теплової енергії населенню. Тоді для здешевлення тепла для населення НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових.

Однак, «пільговий» газ Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ використовували не для потреб населення, а у власній господарській діяльності для виробництва електрики, яку надалі реалізували ДП «Енергоринок» за тарифом, визначеним на підставі собівартості електроенергії, виробленої з газу за ринковою ціною.

Внаслідок описаних дій із заволодіння природним газом прибутковість виробництва електрики Новояворівською та Новороздільською ТЕЦ у деякі періоди перевищувала 130%. Таким чином, ТЕЦ отримали незаконний дохід у сумі понад 3,5 млрд грн.

Читайте також: Депутати і корупція: Як просуваються справи Юрченка, Кузьміних, Шахова, Дубневича та Трубіцина

У той же час, протягом 2013-2018 років, депутат легалізував частину вказаних коштів на суму понад 450 млн грн шляхом переведення на рахунки підконтрольної ТОВ та компаній-нерезидентів, у тому числі зареєстрованих у Кіпрській Республіці та на Маршаллових Островах, їх змішування та маскування та врешті-решт повернення в Україну під виглядом іноземних інвестицій для фінансування нового бізнесу у Львівському регіоні.

10 жовтня депутата викликали по повістці суду до НАБУ, однак він не з’явився, а також не відповідав на телефонні дзвінки від детективів.

Адвокати народного депутата заявили слідству, що не володіють інформацією про місце перебування останнього і телефонного зв’язку з ним також не мають. Впродовж дня детективи НАБУ спільно з прокурором САП намагались встановити місцеперебування депутата для вручення підозри, проте його не було знайдено за жодною адресою, наявною у слідства. Врешті йому повідомили про підозру заочно.