У Южноукраїнську Миколаївської області чоловік продав міськраді чотири позашляховики з гуманітарної допомоги. За них він отримав майже 2 мільйони гривень, повідомляє Нацполіція.
За версією слідчих, 38-річний директор одного з ТОВ в Умані впродовж декількох місяців 2022 року ввіз на територію України чотири автомобілі для потреб ЗСУ. Однак згодом він вирішив їх продати виконавчому комітету Южноукраїнської міської ради. На підставі укладених договорів із міського бюджету він отримав 1 885 000 гривень.
Чоловіку інкримінують незаконне використання гуманітарної допомоги для отримання прибутку під час воєнного стану. Йому загрожує до семи років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Будь-яка війна завжди призводить до гуманітарної кризи чи катастрофи. Особливо якщо це тривала війна. Важко уявити Україну після 2014 року без гуманітарного руху: завдяки цьому ми тримаємо і фронт, і тил. Вже очевидно, що потреба в гуманітарній допомозі не зникне й після нашої перемоги. Як найефективніше вибудувати цю систему — щоб не підсісти на голку постійної гуманітарної потреби, а скористатися цією можливістю для побудови довгострокових рішень, розбиралася програмна директорка фонду «Голоси дітей» Наталія Церклевич у статті для ZN.UA «Що не так із міжнародною гуманітарною допомогою в Україні та світі і як зробити її системнішою».