UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комітет ВРУ відхилив законопроект, який мав посилити незалежність САП

Особливу роль у рішенні комітету відіграє його голова. 

Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності під керінвицтвом Сергія Іонушаса відхилив законопроєкт №8402, який  має посилити незалежність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, вивівши її зі складу Офісу Генпрокурора та реорганізувавши в окремий орган прокуратури зі статусом окремої юридичної особи.

Відповідно до чинних норм законодавства, генпрокурор може звільнити керівника САП за дисциплінарне порушення, а також має погоджувати усі подання прокурорів САП.

«Вирішити цю проблему Україна зобовʼязалася перед ЄС (макрофінансова допомога – 18 млрд євро), і попередньо – перед МВФ (в новому меморандумі – 15 млрд дол). Ці зобовʼязання виконати все одно доведеться: рано чи пізно. Але переговорний процес ні з МВФ, ні з ЄС президенту такі дії Іонушаса (голови правоохоронного комітету, ред)/Татарова (заступника голови ОП) не полегшать – навпаки», - зазначив керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін, який і повідомив про рішення комітету.

Він додав, що особливу роль у блокуванні законопроекту відіграв депутата від заборонеої «ОПЗЖ» Григорій Мамка та член фракції «Слуга народу» Максим Бужанський, який відомий своєю проросійською позицією.

«В руках росіян корупція завжди була інструментом підриву України, так само як і упороті проросійські/продажні депутати», - зазначив Шабунін.

Читайте також: Уряд затягує затвердження нової антикорупційної програми – голова НАЗК

Про те, як Офіс генпрокурора може впливати на роботу САП та необхідність унезалежнення органу від сторонніх впливів в інтерв’ю Інні Ведерніковій для ZN.UA «У нас люди, яких підозрюють чи обвинувачують у корупції, — рукопожатні. Їх підвищують по службі, у них беруть інтерв’ю та запрошують на заходи» розповідав керівник головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро Андрій Калужинський.