UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комітет Ради проведе виїзне засідання в НАБУ: будуть говорити про резонансні “зливи”

Директор НАБУ підтвердив, що готовий взяти участь.

Комітет Верховної Ради з антикорупційної політики 15 липня о 13:00 проведе виїзне засідання у приміщенні Національного антикорупційного бюро, повідомила очільниця комітету Анастасія Радіна. 

Читайте також: Ексдиректор НАБУ Ситник прокоментував скандал про "зливи" на Банкову

За її словами, директор НАБУ Семен Кривонос нібито підтвердив, що готовий взяти участь.

“Це буде друга спроба народних депутатів почути від директора НАБУ про результати службового розслідування імовірних зливів справ Бюро і вжиті ним організаційні заходи для уникнення зливів надалі”, – написала Радіна у Facebook.

Водночас, за її словами, вона звернулась до Кривоноса з проханням щодо присутності на засіданні журналістів.

“На жаль, у неофіційній комунікації отримала відповідь щодо чи то «недоцільності», чи то "неможливості"» участі журналістів. Чекаю офіційного листа із позицією НАБУ. Зі свого боку, організую пряму трансляцію засідання комітету на своїй сторінці на Facebook”, – розповіла народна обраниця.

Читайте також: Справа про зливи даних НАБУ: Углава заявив, що пройшов поліграф і той показав його непричетність

22 травня, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національна поліція провели обшуки у помешканні співробітника одного з підрозділів НАБУ через витік інформації у резонансній справі. Згодом в САП пояснили, що йдеться про справу щодо колишнього голови Дніпропетровської ОВА Резніченка та його партнера, чинного консультанта ОПУ Юрія Голика – під час «Великого будівництва» зникло півтора мільярда гривень. У ході слідства виявилося, що Голик отримував детальну інформацію про перебіг розслідування НАБУ через посередника, бізнесмена й колишнього голову Броварської РДА Георгія Біркадзе.

Через деякий час Кривонос усунув свого першого заступника Гізо Углаву від виконання службових обов'язків для «забезпечення об'єктивного розслідування» ймовірного витоку даних, а НАБУ та САП домовились про спільне розслідування справи. 

Повну історію, її витоки та можливі наслідки читайте у матеріалі Інни Ведернікової «У пошуках «крота». Чим може закінчитися криза між НАБУ та САП».