Депутата Волинської обласної ради викрили на вимаганні хабаря у приватного інвестора розміром 35 тисяч доларів США, повідомило Національне антикорупційне бюро України.
За даними слідства, місцевий депутат вимагав гроші від підприємця, який хотів придбати земельну ділянку на території однієї з територіальних громад Волинської області з метою подальшого створення на ній підприємства з утилізації відходів. В обмін на «винагороду» депутат обіцяв забезпечити прийняття місцевою радою низки рішень необхідних для отримання земельної ділянки у власність.
Депутат затримали на гарячому під час отримання грошей напередодні, 12 вересня. Як зазначили слідчі, щоби приховати свою діяльність, фігурант обміняв 25 тисяч доларів США неправомірної вигоди на євро.
Раніше правоохоронці задокументували кілька фактів одержання депутатом неправомірної вигоди на загальну суму 10 000 доларів США.
Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманому депутату підозри та обрання запобіжного заходу.
Місцеве Інформаційне агентство «ВолиньPost» із посиланням на джерела у правоохоронних органах повідомляє, що мова йде про депутата облради Валентина Кошельника.
Водночас у Департаменті стратегічних розслідувань нацполіції, який залучений до розслідування злочину, зазначили, що перевіряють причетність до корупційної схеми посадових осіб однієї з місцевих рад.
«ВолиньPost» зазначає, що серед іншого слідчі дії проводили у міського голови Володимира Ігоря Пальонки.
Нагадаємо, 8 серпня, правоохоронні органи викрили депутата із фракції «Слуга народу» Анатолія Гунька на отриманні хабаря разом із двома спільниками. На наступний день ВАКС вирішив взяти під варту з альтернативою застави народного обранця. Як розповів заступник керівника САП Андрій Синюк у коментарі ZN.UA, Гунько обіцяв підприємцю не лише передати в оренду державні землі Національної академії аграрних наук України за неправомірну вигоду, а й вирішити певні проблеми, що можуть виникнути після. Основне те, що підозрюваний не тільки член правового комітету Верховної Ради, а й голова тимчасової слідчої комісії з виявлення корупції в Національній академії аграрних наук. Депутат, за даними слідства, використовував свої повноваження для впливу на НААН і тиску на підприємства.