UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДБР затримало ексначальника Центрального управління продовольчого забезпечення Командування Сил логістики ЗСУ

За роки війни він незаконно нажив 58 млн грн.

Колишньому начальнику Центрального управління продовольчого забезпечення Тилу Командування Сил логістики ЗСУ повідомили про підозру у незаконному збагаченні під час роботи на посаді, повідомило вранці 21 березня Державне бюро розслідувань.

За даними слідства, затриманий підозрюваний у 2022-2023 роках, працюючи в ЗСУ, набув активів на майже 58 млн грн.

Як уточнили в Офісі генпрокурора, йдеться про автомобіль «Toyota» 2022 року випуску, квартиру в Києві, обласну базу спеціального медичного призначення на Хмельниччині загальною площею 2022 кв м, 55 земельних ділянок у різних регіонах, а також єдиний майновий комплекс Хмельницького державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства.

«Сума незаконно набутих коштів більш ніж на шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи», - підкреслили в ОГП.

Зараз слідчі ще проводять обшук за місцем проживання експосадовця. Також вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. На незаконно набуті активи судом накладено арешт.

Посадовцю загрожує  позбавлення волі на строк до десяти років.

Читайте також: Міноборони дійсно закуповувало продукти за завищеними цінами – НАБУ

Слідчі органи не називають імені затриманого підозрюваного, однак імовірно йдеться про полковника Олександра Козловського. У січні «Наші гроші» писали, що ДБР розслідує діяльність злочинного угрупування, яке причетне до розкрадань на харчах для Міноборони під час повномасштабного вторгнення, а ключовим підозрюваним у справі є посадовець Сил логістики ЗСУ Олександр Козловський.

Так, на початку 2022 року Козловський і його підлеглий - начальник відділу забезпечення Хмиз О.С. разом з іншими "невстановленими під час розслідування військовослужбовцями" організували злочинну групу. Посадовці забезпечували НЕпроведення претензійної роботи з боку Міністерства, якщо бізнесмени не постачали вчасно продукти на військові склади, та забезпечували НЕповідомлення правоохоронців при надходженні скарг на неякісні продукти від військових частин. А посадовці вищеназваних фірм створювали видимість забезпечення військових комплектами продуктів – вони отримували гроші за нібито виконані послуги, але частина продуктів харчування так і не була поставлена. У матеріалі йшлось про оборудки на загальну суму 172 млн грн.

Нагадаємо, в січня минулого року ZN.UA опублікувало розслідування Юрія Ніколова «Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя». У матеріалі йдеться, що міністерство підписало угоду на 13 мільярдів із фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень. Тобто, МО під час війни уклало угоду з фірмою–"прокладкою". До прикладу яйця Міноборони закуповувало по 17 гривень за штуку, коли роздрібна ціна в магазинах складала близько 7 гривень за одиницю.

На харчах скандал навколо закупівель Міноборони не закінчився. У  статті «Хороша і погана новини про корупцію в Міноборони»  Юрій Ніколов та Віталій Кононученко  розповіли, як восени 2022 року Міноборони України закупило куртки та шоломи для ЗСУ за завищеною втричі ціною. При цьому замість зимового одягу в країну зайшов літній. Міністр оборони Олексій Резніков офіційно заперечував цю інформацію та навіть запропонував парі журналістам, однак врешті цей скандал призвів до його відставки.