UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДБР викрило ще один підпільний склад з краденими харчами для Міноборони

Частину майна уже конфіскували.  

Слідчі Державного бюро розслідувань викрили в Дніпропетровській області ще один, де зберігали крадені продукти, які були придбані для українських військових.

Як зазначили в ДБР, під час обшуку складу виявили згущене молоко, консервовані фрукти та овочі, крупи, макарони, соки, тушковані та інші продукти загальною вагою близько 3 тон.

Як наслідок головному бухгалтеру логістичного центру, трьом експедиторам, завідувачу складу та головному менеджеру повідомлено про підозру у межах досудового розслідування за статтею привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем (ч. 4 ст. 191 КК України). На разі слідство встановлює інших осіб, причетних до схеми.

В ДБР зазначили, що на разі частину вилучених продуктів було передано військовим, решта після завершення необхідних експертиз також надійде до військових частин.

Читайте також: Постачальники продають Міноборони продукти за вдвічі-втричі вищими цінами, ніж закуповують їх – "Схеми"

В січні ДБР заявило про викриття в Дніпропетровській області організованої групи, яка привласнювала та перепродувала харчові продукти, що призначалися для Збройних сил України. Під час масштабної спецоперації було проведено  майже 70 обшуків та вилучено понад 30 тисяч банок тушкованої продукції вагою понад 7 тонн, яка вже була готова для перепродажу, а також майже 4 млн гривень готівкою в різній валюті.

Тоді ж ZN.UA оприлюднило розслідування щодо закупівель Міноборони продовольства для армії. У матеріалі йдеться, що міністерство підписало угоду на 13 мільярдів із фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень. Тобто, МО під час війни уклало угоду з фірмою–"прокладкою". Як «Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя», з усіма подробицями розповів Юрій Ніколов.

Згодом ZN.UA з'ясувало, що ціни "харчових" контрактів Міноборони почали відриватися від середніх ринкових в Україні вже восени 2022 року. З'ясувати це дозволили кілька каталогів з закупівель, оприлюднених головою антикорупційного комітету Верховної Ради Анастасією Красносільською.

Врешті в кінці лютого Верховна Рада України затвердила закон про запровадження прозорості в оборонних закупівлях не оборонного характеру, однак на разі це на ситуацію кардинально не вплинуло.