Для того, щоб технічні партії не могли брати участь у формуванні виборчкомів, потрібно розробити методи їх відсіювання. Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал.
Шаповал назвав несправедливим той факт, що «Свобода» і «УДАР», що стали парламентськими політсилами, не мали свого представництва в виборчкомах.
«У майбутньому це слід виправити. Що стосується усіляких екзотичних партій, то існують юридичні інструменти їх відсіювання. Потрібно припиняти гру в так звану умовну юридичну рівність партій. У Сполучених Штатах є Демократична і Республіканська партії, які, згідно із законом, мають особливий статус, і є інші. Виборчий закон повинен грунтуватися на політичних реаліях», - зазначив він.
На думку голови ЦВК, парламентські партії повинні повністю формувати виборчкоми, але за умови, що не буде мажоритарної складової.
«Однак використовувана в нас пропорційна система із закритими списками - це теж дуже негативне явище. Особисто я за пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками. Але не дуже вірю, що найближчим часом така модель буде втілена в життя. Хто захоче втрачати важелі внутрішнього корпоративного впливу? Швидше, спробують повернути мажоритарну модель», - вважає Шаповал.
«Виборча система підлаштовується під інтерес більшості. Щось зміниться лише тоді, коли стане вигідно. Так було завжди», - додав він.
Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркало тижня. Україна» в інтерв'ю Сергія Рахманіна з Володимиром Шаповалом. !zn
Читайте також:
Голова ЦВК вважає, що Центрвиборчком не повинен втручатися в силові протистояння на виборах
Шаповал: Якщо інформація про фальсифікації знайде підтвердження, це буде вимагати порушення кримінальних справ
Глава ЦВК пригрозив достроково припинити повноваження окружкомів у 211 і 223 округах, якщо їхня робота не буде розблокована