Державний департамент США попередив Росію в четвер, що тісніші відносини між Москвою та Пекіном не компенсують наслідки російського вторгнення в Україну і лише зроблять російську економіку більш крихкою.
Представник Держдепартаменту Нед Прайс виступив після того, як міністерство закордонних справ Китаю заявило, що Китай та Росія погодили свої позиції щодо України під час зустрічі міністрів закордонних справ обох країн у Пекіні у четвер.
Прайс зіслався на попередження США про економічні та фінансові наслідки, які спіткають Росію, якщо вона продовжить вторгнення в Україну.
«Якщо Росія думає, що вона буде в змозі… пом'якшити деякі з цих наслідків, встановивши тісніші стосунки з (Китаєм). Це не стосується справи. Це фактично зробить російську економіку у багатьох відносинах більш крихкою», - сказав він, передає Reuters.
«Якщо ви відмовите собі у можливості укладати угоди із Заходом, імпортувати товари з Європи, зі США, ви значно знизите свої виробничі потужності та свій інноваційний потенціал».
Прайс повідомив, що минулого тижня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Китаю Ван І провели розширену дискусію щодо можливих наслідків дій Росії проти України.
"У нас є безліч інструментів, які ми можемо використовувати, якщо ми побачимо, що іноземні компанії, у тому числі в Китаї, роблять все можливе, щоб компенсувати дії США з експортного контролю, уникнути їх, обійти їх", - сказав Прайс.
Переговори Путіна з головою КНР Сі Цзіньпіном у п'ятницю стануть першою особистою зустріччю з 2019 року і покликані допомогти зміцнити зв'язки Москви з Китаєм і скоординувати їхню політику перед тиском Заходу. Після цього вони відвідають церемонію відкриття Ігор.
У статті, опублікованій у четвер китайським інформаційним агентством Сіньхуа, Путін написав, що Москва і Пекін відіграють «важливу стабілізуючу роль» у світових справах і допомагають зробити міжнародні відносини «справедливішими та інклюзивнішими».
Чи готові американці та європейці пожертвувати Україною заради покращення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони надіслати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи бажають бачити Україну в ЄС та НАТО? Відповіді на ці та інші питання дало велике соціологічне дослідження, проведене в США, Канаді, Великобританії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах".