UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зустрічі країн-членів Євросоюзу почнуться не раніше вересня – представник Німеччини

Інтенсивність роботи ЄС зменшилася майже на 10%, оскільки з березня були скасовані фізичні зустрічі на політичному рівні.

Фізичні зустрічі на політичному рівні між представниками країн-членів Євросоюзу почнуться не раніше вересня поточного року через пандемію коронавірусу у світі. Про це під час вебінару під егідою Центру європейської політики (EPC), який був присвячений програмою дій майбутнього німецького головування, сказав Постійний представник Німеччини при ЄС посол Міхаель Клаусс, передає "Укрінформ".

Наголошується, що інтенсивність дій Європейської Ради зменшилася на 10%, оскільки з березня були скасовані фізичні зустрічі на політичному рівні.

"В діалозі з Європейським парламентом багато речей були поставлені на паузу. Я не думаю, що ця ситуація зазнає фундаментальних змін, коли почнеться німецьке головування. Ми сподіваємося, що з початку вересня ми, в цілому, будемо здатними відновити фізичні зустрічі представників столиць", - сказав дипломат.

За його словами, навіть з вересня під час зустрічей країн-членів Європейської Ради правило соціального дистанціювання буде дотримуватись, принаймні, до завершення німецького головування в ЄС і, ймовірно, після нього.

"Зрозуміло, ми зможемо частково компенсувати це з використанням відеоконференцій. Але досвід свідчить, що такі конференції мають тільки 20 відсотків ефективності в порівнянні з фізичними зустрічами. Зазвичай, коли ви намагаєтеся досягти згоди серед 27 осіб, які присутні в кімнаті, справа не обмежується тим, що вони говорять у мікрофон. Можуть проводитися зустрічі в кулуарах, спроби зблизити позиції. Зараз, в умовах віртуальних конференцій, це не є можливим", - підсумував Клаусс.

Читайте також: Південній Кореї вдається стримувати поширення пандемії covid-19 - The Economist

Нагадаємо, 11 травня Рада ЄС затвердила політику щодо країн Східного партнерства на період після 2020 року, в ній визнаються європейські прагнення і європейський вибір України.

Ключове значення у співпраці будуть мати розширення торгівлі, продовження нормативного зближення, створення умов для постійного наближення асоційованих країн до внутрішнього ринку ЄС та поступової економічної інтеграції, розширення доступу до фінансування і подальша інтеграція економік східних країн-партнерів Євросоюзу.

Детальніше про шлях України в рамках ініціативи Східного партнерства і подальші плани читайте в статті Миколи Точицького "Додатковий двигун євроінтеграції" для ZN.UA.