Як виявилося, було дві зустрічі Дональда Трампа з Володимиром Путіним у Гамбурзі під час саміту G20. І лишається не відомим, про що президенти США і Росії говорили під час другої з них. Однак, те, що громадськості відомо, все одно викликає тривогу.
Про це на сторінках видання Time пише президент Eurasia Group Іен Бреммер, який перелічує п'ять проблем, характерних для розмови двох президентів.
Перша з них - це те, що Трамп міг стати жертвою маніпуляції. Американський президент любить поговорити навіть тоді, коли краще було б промовчати. І в цьому не було б нічого поганого, якби він був просто громадянином США. Навіть імпровізовані заяви Трампа-президента мають вагу в політиці.
"Проблема не в тому, що Трамп говорить все, що йому спадає на думку. Він говорить людям те, що вони хочуть почути, не усвідомлюючи до кінця наслідків", - зауважує автор.
Путін майстер таких ігор. Він грає в них вже майже два десятиліття. Трамп же обіймає свою посаду лише півроку. Тож коли Трамп зустрічається з кимось таким, як Путін, для нього краще мати надійних друзів зі свого боку столу.
Друга проблема криється в тому, що у зустрічі брали участь Трамп, Путін і російський перекладач. Тож вся розмова між двома лідерами опиралася на надійність і уміння переклкдача, який все ж таки був вірний російському президенту. Хтозна, може Трамп вів зовсім іншу розмову, ніж йому здавалося. На думку автора, американський президент підставив себе.
"Якщо він сказав щось, не зрозумівши, що це може бути використано проти нього чи США, росіяни можуть це оприлюднити і зіграти на цьому", - йдеться в статті.
Третя проблема в тому, як другу зустріч сприймують союзники. Члени G20 вже були стривожені поведінкою Трампом, не кажучи про те, що впродовж кількох років їх непокоять вчинки Путіна. І от на саміті в Німеччині у них побільшало причин для переживань.
Інші лідери на саміті не могли чути, про що говорили американський і російський президент. Однак, вони могли помітити, що розмова триває в дружньому тоні і вона тепліша, ніж з будь-яким союзником. Тож після зустрічей з Путіним президенту США буде ще складніше налагодити зв'язки і встановити довіру з традиційними друзями.
Четверта проблема - це брехня. Трамп багато брехав як з серйозних питань, так і щодо дрібниць. Надто часто світ дізнається про темні справи його виборчого штабу лише зі сторінок ЗМІ.
"Якою б не була природа російських зв'язків, небажання Трампа і його оточення говорити правду до тих пір, поки секрети не спливуть на поверхню, компрометує його. Трамп критикував союзників значно частіше, ніж ворогів. Росія - країна, яку Трамп не буде критикувати за жодних обставин, і пояснень цьому немає", - зауважує експерт, додаючи, що на тлі таких умов зустріч Трампа з Путіним особливо тривожить.
І п'ята проблема це те, що неформальна розмова між президентами могла бути дуже важливою, навіть попри те, що вона не була офіційною. Автор припускає, що Путін міг спробувати домовитися з Тампом особисто про деякі речі, наприклад про повернення під контроль Росії двох маєтків у США, які відібрали в якості покарання за втручання у американські вибори і шпигунство.
Раніше видання Los Angeles Times писало, що друга зустріч Трампа з Путіним має такий вигляд, що гірше нікуди. Американський президент дав росіянам можливість написати будь-який сценарій зустрічі і розповісти що завгодно громадськості про те, що було сказано. Інша проблема - це те, що Трамп забув про можливі наслідки від його імпровізованих теревенів з Путіним, якщо звісно вони були імпровізованими.