Китай вступає у конфлікт із Заходом. При цьому, Міжнародний валютний фонд прогнозує, що Китай буде стимулювати глобальне економічне зростання в найближчі роки, коли світ почне «одужувати» після пандемії, яка забрала життя близько 2,9 мільйона людей, пише Bloomberg.
Частка Китаю буде складати більше п'ятої частини загального приросту світового валового внутрішнього продукту до 2026 року, згідно з розрахунками Bloomberg на основі прогнозів МВФ. Очікується, що за цей період світовий ВВП збільшиться більш ніж на 28 трильйонів доларів до 122 трильйонів доларів, після падіння минулого року на 2,8 трильйона, що було найбільшим потрясінням у мирний час після Великої депресії.
США та Індія стануть другою і третьою найбільшими країнами, що сприятимуть світовому зростанню за цей період. Згідно з прогнозами МВФ, Японія та Німеччина увійдуть у першу п'ятірку світових економік.
Загалом, МВФ прогнозує, що глобальна економіка цього року збільшиться на 6%, перш ніж знизитися на 3% до 2026 року. Аналітики також попереджають, що зростання в майбутньому може бути нерівномірним, а економіки, що розвиваються, матимуть більше втрат і будуть відновлюватися повільніше.
"Нерівність, ймовірно, значно зросте через пандемію", - зазначив МВФ у своєму звіті "Світовий економічний прогноз".
"На 95 мільйонів більше людей стали жертвами крайньої бідності в 2020 році порівняно з прогнозами до пандемії", - йдеться у звіті.
Однією з причин розриву у темпах економічного відновлення є більш швидке зростання економіки США, ніж очікувалося раніше. Це єдина велика економіка, відносно якої прогнози МВФ на 2022 рік насправді зараз кращі, ніж були до початку пандемії.
Підвищення процентних ставок у США може становити загрозу для економічного відновлення у країнах, що розвиваються, особливо негативно це вплине на країни з високим рівнем заборгованості, резюмує видання.
Раніше перший заступник глави Міжнародного валютного фонду Джеффрі Окамото заявила, що економіка в усіх країнах світу відновлюється швидше, ніж прогнозувалося раніше. Однак, за її словами, відновлення економіки йде нерівномірно в різних країнах. ВВП в більшості країн залишається істотно нижче докризових показників.
Директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що МВФ має намір змінити прогнози для світової економіки на поточний рік в бік покращення. Позитивними факторами є нові заходи бюджетного стимулювання в США, а також просувається вакцинацію від COVID-19.