Емманюель Макрон викликав обурення в соціальних мережах після того, як він посеред інтерв’ю про суперечливу пенсійну реформу знімає свого розкішного годинника, пише The Guardian.
Президент Франції з'явився у телеефірі в середу, за день до того, як понад мільйон протестувальників – три мільйони за даними профспілок – вийшли на демонстрації по всій країні, щоб виступити проти підвищення урядом пенсійного віку з 62 до 64 років.
Опоненти президента звернули увагу на те, що під час розмови на гостро соціальні теми Макрон нишком під столом зняв годинника вартістю 80 000 євро. Втім, французькі ЗМІ припустили, що його виготовила французька компанія Bell & Ross і коштує він від 1600 до 2400 євро.
Критики використали цей випадок, щоб заявити про те, що президент Франції перетворився на «президента багатих» і втратив зв'язок із реальністю та простими французами.
«Коли справа доходить до розмови про мінімальну заробітну плату, президент знімає свій красивий розкішний годинник під столом», - прокоментувала в Twitter членкиня опозиційної партії La France Insoumise Клеманс Гетте.
Допис ретвітнули понад 10 тисяч разів.
Водночас, у Єлисейському палаці пояснили такий вчинок Макрона тим, що він нібито «грюкав по столу», коли президент емоційно жестикулював під час інтерв’ю.
Приблизно через 10 хвилин інтерв’ю дійсно чути стукіт в момент, коли Макрон кладе зап'ясток на стіл. Потім його руки зникають під столом і за кілька секунд на відео видно, що годинника на руці президента немає.
Відео цього моменту стало вірусним і гаряче коментованим у соцмережах.
Неназване джерело в оточенні Макрона повідомило французьким ЗМІ:, що президент носить цей годинник понад 1,5 роки.
«Ви можете побачити це в його обліковому записі в Instagram і на офіційній фотографії Соазіга де ла Муассонньєра, наприклад... він також одягав його на інші заходи, включаючи фінал чемпіонату світу 2022 року в Катарі та під час свого державного візиту до Вашингтона в грудні минулого року», – повідомило джерело.
Через спричинені скандальною пенсійною реформою масові страйки та заворушення у Франції довелося відкласти перший робочий візит Чарльза III в якості короля Великої Британії.