Зниклий майже тиждень тому малайзійський літак міг долетіти до Індійського океану або навіть Аравійського моря, і досягти берегів Пакистану, стверджують американські експерти.
Згідно з їхніми даними, останній звуковий імпульс з борту зниклого авіалайнера супутники отримали через п'ять годин після його зникнення з радарів. Тоді літак перебував на "нормальній" висоті, а показники повітряного судна відповідали всім вимогам.
Напередодні американська газета Wall Srteet Journal з посиланням на експертів опублікувала матеріал, в якому стверджувала, що згідно з контрольними даними, лайнер після виникнення позаштатної ситуації міг летіти ще не менше чотирьох годин. Проте пізніше того ж дня цю гіпотезу спростував міністр транспорту Малайзії, назвавши відомості "неточними".
- Зник "Боїнг", на його борту перебували понад 230 осіб, у т.ч. двоє громадян України
Тим не менш, влада США має намір відправити кілька кораблів і спостережний літак в Індійський океан. "На основі нової інформації, хай і не цілком переконливої, зону пошуків буде розширено до Індійського океану", - заявив представник Білого дому Джей Карні.
Зв'язок із літаком, на борту якого перебували 227 пасажирів і 12 членів екіпажу, було втрачено о 02:40 за місцевим часом суботи, коли він летів над Південно-Китайським морем. "Боїнг-777" здійснював рейс за маршрутом Куала-Лумпур - Пекін. Серед пасажирів лайнера були громадяни 14 країн, у тому числі двоє українців. В районі пошукової операції працюють бригади з Австралії, Китаю, Таїланду, Індонезії, Сінгапуру, В'єтнаму, США, Індії та Японії. !zn