UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗМІ: Захід не буде обговорювати питання відставки Асада на женевських переговорах

ЗМІ з посиланням на джерела у сирійській опозиції стверджують, що Захід готовий зберегти владу президента Сирії Башара Асада через страх перед радикальними ісламістами.

Представники західних країн повідомили супротивникам президента Сирії Башара Асада, що питання про відставку сирійського лідера не буде обговорюватися на женевських переговорах. Асад збереже владу і стане учасником перехідного процесу. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на джерела в сирійській опозиції.

За словами високопоставленого представника у Сирійської національній коаліції, члени форуму держав "Друзі Сирії", що підтримує опозицію, мотивували це рішення побоюваннями, що в разі повалення Асада країна зануриться в хаос, перетворившись на базу радикальних ісламістів.

Серед західних дипломатів є і ті, що готові надати Асаду можливість брати участь у наступних президентських виборах, незважаючи на те, що він застосовував проти співгромадян хімічну зброю.

Останнім часом Захід бачить основну загрозу не Асаді, а в радикальних ісламістах. Це означає, що західні країни значно зблизилися з Росією, яка давно закликає помірковану опозицію підтримати Асада у боротьбі з радикальними ісламістами.

Після захоплення ісламськими бойовиками штаб-квартири Сирійської вільної армії, розташованої поруч із турецьким кордоном, США і Великобританія заявили, що припиняють постачання загонів помірної опозиції. Це стало ще однією причиною для конфлікту між США і Саудівською Аравією.

Нагадаємо, що сирійська опозиція хотіла нав'язати іншим учасникам женевських переговорів свої правила гри. Так, на початку листопада Національна коаліція сирійських революційних і опозиційних сил (НКСРОС) висловила принципову згоду взяти участь у міжнародній конференції щодо Сирії, але вимагала забезпечення урядом доступу гуманітарної допомоги в усі райони країни, звільнення політв'язнів, а також політичного переходу влади. Як заявив один з представників керівництва НКСРОС, "все, що ми можемо зробити, це сподіватися, що за підсумками ці переговори завершаться відходом Башара Асада".

Варто відзначити, що Вільна сирійська армія продовжує наступ на сирійську владу і на інших фронтах. Так, минулого тижня прихильники сирійської опозиції представили у 3-му комітеті Генасамблеї ООН резолюцію, що покладає на Дамаск основну відповідальність за військові злочини та порушення прав людини під час конфлікту, який триває з першої половини 2011 року.

В документі приділили особливу увагу інциденту із застосуванням хімічної зброї у передмісті Дамаска Гуті 21 серпня, назвавши його "масовим вбивством". Незважаючи на те, що інспектори ООН не поклали відповідальність за подію на жодну зі сторін, у резолюції зазначається, що ракети з отруйними речовинами було випущено з території, контрольованої урядом, по районам, що знаходяться в руках опозиції". Втім, документ підтримали не всі - Росія, Іран, Китай, КНДР, сама Сирія і ще вісім країн проголосували проти. !zn

Читайте також:

Башар Асад має намір балотуватися на виборах президента Сирії у 2014 році

Сирійська опозиція висунула кілька умов для участі в мирній конференції "Женева-2"

Башар Асад поклав на Туреччину відповідальність за смерть десятків тисяч сирійців