Три нідерландських ЗМІ - Volkskrant, RTL і NOS - подали до адміністративного суду Утрехта позов до Міністерства безпеки та юстиції Нідерландів. ЗМІ оскаржили обмеження Мін'юсту на публікацію матеріалів, що стосуються розслідування катастрофи малайзійського "Боїнга", який був збитий в 2014 році над Україною, передає Volkskrant.
В лютому і квітні 2015 року Мін'юст Нідерландів опублікував велику кількість документів, але багато фрагменти в них були заретушовані. У відомстві вважають, що їхнє розкриття ускладнить контакти з іншими країнами і міжнародними організаціями. Також нідерландський Мін'юст вважає, що це завадить "вільному обміну думками".
Зі свого боку, журналісти вважають дані аргументи надуманими.
"Мені здається, що це негідно відкритого, демократичного суспільства", - сказав Пітер Клейн, заступник головного редактора Yahoo! News.
"Враховуючи соціальні наслідки цієї катастрофи, дуже важливо, щоб уряд був відкритий у своїх зусиллях по ліквідації її наслідків", - вважає редактор Volkskrant Філіп Ремарк.
О 15:30 четверга, 17 липня 2014 року, в Донецькій області поруч з селищем Шахтарськ в зоні бойових дій був збитий Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що слідував рейсом MH17 "Амстерлам-Куала-Лумпур". Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.
13 жовтня відбулася презентація доповіді Ради безпеки Нідерландів, згідно з яким літак рейсу MH17 був збитий ЗРК "Бук" російського виробництва. У той же час, в доповіді не названі відповідальні за запуск цієї ракети.
Однак після оприлюднення доповіді голова Радбезу Нідерландів заявив, що "Боїнг" збили з території, підконтрольній бойовикам. "Межі території були досить нестійкими, але це була область, контрольована проросійськими бойовиками", - сказав він.
У той же час українська сторона зазначає, що на момент аварії MH17 Україною були дотримані всі рекомендації стосовно безпеки польотів, оскільки управління повітряним простором узгоджується з європейською системою і відбувається відповідно до вимог ICAO.