У Білорусі не перший день не вщухають масштабні протести, що спалахнули після оголошення попередніх результатів виборів 9 серпня.
Голова ЦВК Лідія Єрмошина, не чекаючи на завершення підрахунку голосів, фактично оголосила Олександра Лукашенка переможцем, хоча з багатьох міст країни надходили повідомлення про фальсифікації.
Увечері того ж дня учасники протестів вийшли на вулиці Мінська та інших міст Білорусі. Вони вимагали чесного підрахунку голосів, звільнення всіх затриманих і політв'язнів і проведення нових демократичних виборів.
ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати, пневматичну та вогнепальну зброю. Понад 6 тисяч людей були затримані, понад 250 дістали травми, двоє людей загинули.
На тлі радикалізації протестів Білорусь охопила хвиля звільнень: силовики відмовляються застосовувати силу проти учасників протесту, журналісти державних ЗМІ - замовчувати інформацію про демонстрації, чиновники - працювати в держструктурах.
Колишні спецпризначенці рвуть і викидають форму, наголошуючи на тому, що їм соромно за свою приналежність до колись елітного роду військ. А медики вечорами виходять на протести, щоб допомагати пораненим протестувальникам. Офіційного лідера у протестувальників немає, активісти і волонтери координуються в месенджерах.
На найбільших підприємствах Білорусі почалися безстрокові страйки робітників, білорусів також закликають перекривати дороги. Вдень білоруси вишиковуються в Ланцюги Солідарності - таку форму мирних протестів вони практикували і до виборів 9 серпня. У них беруть участь переважно жінки: «Якщо затримують чоловіків, будемо стояти ми», - кажуть активістки.
Влада Білорусі звинувачує «іноземні держави» в координації протестів, а їх учасників називають «п'яницями, наркоманами і безробітними з кримінальним минулим». МВС щодня рапортує про затримання «координаторів і спонсорів» протестів, а також виробників «коктейлів Молотова».
ЄС, НАТО, ООН, низка європейський держав і міжнародних організацій засуджують насильство проти протестувальників, закликаючи Алєксандра Лукашенка припинити розгін акцій і масові затримання їх учасників.
Слідкуйте за перебігом протестів у нашому текстовому онлайні «Протести в Білорусі. Уся хроніка подій онлайн». Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.