UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський може "оживити" мирні процеси – Помпео

У Вашингтоні вважають, що новому українському президенту вдасться досягти миру на сході України.

США висловлюють надію на те, що дії нового президента України Володимира Зеленського дозволять нарешті мирно врегулювати збройний конфлікт на сході України, заявив державний секретар США Майк Помпео в інтерв'ю The Daily Signal.

Помпео зазначив, що він дивиться на перспективу "пожвавлення" Зеленським мирних переговорів з відомим оптимізмом.

"Ми активно намагаємося знайти вірний набір рішень. Сподіваємося, це можна розв'язати. Ми дійсно сподіваємося, що нормандський формат відродиться після зміни керівництва в Україні", − підкреслив дипломат.

Помпео не став коментувати можливість приєднання США до "нормандського формату" мирних переговорів, однак зазначив, що рішення Путіна відпустити полонених українських моряків стало б чудовим сигналом з боку Москви про готовність до мирних переговорів. При цьому він нагадав, що США не визнають анексію Криму Росією і засуджують російську агресію проти України.

"Ми дуже чітко позначили нашу позицію щодо ролі Росії в Україні. Ми знаємо, Європа знає − всі розуміють, що це українська територія", − додав держсекретар.

14 липня в Парижі відбулася зустріч зовнішньополітичних радників лідерів України, Німеччини, Франції та Росії з метою відновлення роботи "нормандського формату".

Після загибелі чотирьох українських морських піхотинців під Павлополем 6 серпня президент України Володимир Зеленськийзакликав лідерів держав "Нормандської четвірки" зібратися для відновлення переговорів щодо ситуації в Донбасі. Він також запропонував розширити "Нормандський формат" за рахунок США.

У Вашингтоні відзначили, що залучення нових учасників до переговорного процес вимагає згоди всіх лідерів "Нормандської четвірки". А в МЗС Франції висловилися за підтримання діалогу з Вашингтоном щодо Донбасу, але категорично проти участі США у "нормандському форматі".

Президент РФ Володимир Путін не брав участі в роботі "Нормандської четвірки" з березня 2018 року, коли було зроблено спільну заяву лідерів чотирьох держав. Остання на сьогодні зустріч лідерів України, Франції, Німеччини та Росії відбулася в Берліні в жовтні 2016 року.

Детальніше про перебіг Мінського процесу читайте у статті Сергія Рахманіна "Неоголошена війна" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".