UA / RU
Підтримати ZN.ua

Заводи КНДР працюють «на повну», щоб постачати боєприпаси в Росію – Yonhap

Існує ймовірність, що масштаби співпраці збільшаться.

Заводи Північної Кореї з виробництва боєприпасів працюють на повну потужність, щоб постачати зброю в Росію в обмін на продукти харчування та інші товари першої необхідності.

Про це розповів міністр оборони Південної Кореї Шин Вон Сік, пише Yonhap.

Читайте також: Поки світ дивився в інший бік, Північна Корея почала становити велику загрозу — The Wall Street Journal

«У той час як деякі північнокорейські збройові заводи працюють на 30% потужності через брак сировини та електроенергії, інші завантажені на повну потужність − в основному вони виробляють зброю і снаряди для Росії», − сказав він.

В обмін на постачання зброї до Росії, за словами міністра, КНДР отримує продовольство та інші предмети першої необхідності, а також сировину і деталі, що використовуються у виробництві зброї.

Читайте також: Сподіваюсь Кім отримав додаткову гарантію, — у Держдепі пожартували про "розкішне авто" виробництва Росії

«Схоже, що найбільша частка поставок із Росії припадає на продукти харчування, що стабілізувало ціни на продовольство в Північній Кореї, а також на інші товари», − додав посадовець сказав Шин.

Якщо залежність Росії від північнокорейських боєприпасів і озброєнь зростатиме, Шин припускає, що масштаби російської військово-технічної допомоги розширяться в майбутньому.

Читайте також: Запущений минулого року супутник-шпигун КНДР не працює — міністр оборони Південної Кореї

«Залишається невизначеним, до якого рівня Росія запропонує технології, пов'язані з літаками і наземним обладнанням, які шукає Північна Корея. Однак, якщо Росія продовжить отримувати більше боєприпасів від КНДР, обсяг передачі технологій може збільшитися», − підсумував посадовець.

Нагадаємо, Шин Вон Сік говорив, що КНДР відправила до Росії близько 6 700 контейнерів, які можуть містити близько трьох мільйонів артилерійських снарядів калібру 152 мм.

Читайте також: З вересня РФ отримала від КНДР понад 10 тисяч контейнерів з боєприпасами – Держдеп США

Військово-технічне співробітництво Москви та Пхеньяна є спільним викликом для Києва та Сеула, адже воно подовжує здатність РФ затягувати війну проти України та збільшує військову напругу на Корейському півострові. Про те, як Україна та Південна Корея разом мають реагувати на цей виклик − пише Наталія Бутирська у статті «Корейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні».