Затримка військової допомоги Україні була звичайною процедурою. Це було зроблено для вивчення, узгоджувалася політика країни з політикою США, а не як політичний крок, повідомляє Washington Post з посиланням на бюджетне управління Білого дому.
"Протягом десятиліть адміністративно-бюджетне управління США регулярно використовувало свої повноваження за розподілом, щоб запобігти використання коштів", - пояснює головний юрист управління Марка Паолетта.
Наголошується, що періодично доводиться призупиняти виділення коштів з ряду причин, в тому числі "для забезпечення того, щоб кошти витрачалися ефективно, щоб вони витрачалися відповідно до законодавчих директив або для оцінки того, чи повинні використовуватися кошти для конкретної діяльності і яким чином".
За словами видання, в серпні і вересні адміністративно-бюджетне управління США вісім разів продовжило тимчасове утримання військової допомоги Україні.
Крім цього, повідомляється, що останній раз військова допомога була затримана 10 вересня, після чого була розморожена.
Затримка військової допомоги Україні знаходиться в центрі розслідування в рамках процедури імпічменту щодо президента США Дональда Трампа.
Раніше повідомлялося, що Україна очікує в 2020 році виділення США допомоги не менше 391 млн доларів. На виділені гроші в наступному році Україна планує придбати більше ракет Javelin.
Раніше радник з національної безпеки президента США Дональда Трампа Роберт О'брайен в інтерв'ю для американського телеканалу CBS News заявив про те, що допомога США не триватиме вічно.
7 листопада Міноборони США і України підписали протокол про військове співробітництво.
11 вересня Вашингтон погодив і схвалив виділення Україні 250 млн доларів військової допомоги.
З початку російської агресії в Донбасі Збройні сили України отримали від Сполучених Штатів Америки майже десять тисяч одиниць військової техніки, а американські військові інструктори навчають українських військовослужбовців.
Детальніше про американську військову допомогу Україні читайте в статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".