UA / RU
Підтримати ZN.ua

Заступництво Бренсона не допомогло: у Сінгапурі повісили наркоторговця за кілограм канабісу

У 2022 році у країні стратили 11 осіб за злочини, пов’язані з наркотиками

26 квітня у Сінгапурі повісили 46-річного Тангараджу Суппіа, якого суд визнав винним у змові з метою контрабанди одного кілограма канабісу з Малайзії. Про це заявив речник пенітенціарної служби країни, повідомляє Sky News. 

Ще до виконання вирок викликав критику з боку Управління ООН з прав людини, а також британського підприємця Річарда Бренсона, який давно бореться проти застосування смертної кари. 

Відомо, що Тангараджу Суппіа не був спійманий з наркотиками, а прокурори стверджували у суді, що він координував доставку канабісу й у якості доказів надали дані щодо відстеження телефонів. 

«Найближчими днями в Сінгапурі можуть вбити невинну людину. Справа особливо шокуюча, враховуючи, що на момент арешту підсудний не був поблизу цих наркотиків», – написав напередодні у Twitter Бренсон.

«Постійне застосування смертної кари урядом Сінгапуру є актом грубої зневаги міжнародними нормами прав людини та кидає ганьбу на легітимність системи кримінального правосуддя Сінгапуру», — заявила Азіатська мережа проти смертної кари.

Читайте також: Сінгапур збільшив імпорт нафти РФ на тлі обмежень ЄС — Reuters

Закони Сінгапуру про боротьбу з наркотиками є одними з найсуворіших у світі – смертна кара може загрожувати винним у торгівлі понад 500 грам канабісу. Минулого року в країні за злочини, пов’язані з наркотиками, стратили 11 осіб. Уряд Сінгапуру стверджує, що смертна кара необхідна для захисту своїх громадян, і всі страчені отримали повну належну правову процедуру згідно із законом.

Правозахисні групи чинять тиск на Сінгапур, щоб той скасував смертну кару, а ООН заявила, що ця практика не є ефективним засобом стримування в усьому світі та несумісна з міжнародним правом щодо прав людини.

У січні цього року єгипетский суд засудив до довічного ув'язнення українку, затриману в аеропорті Каїру з пакетом кокаїну. За даними Офісу генпрокурора за 2021 рік, в Україні кількість наркозалежних збільшувалася на 10% щорічно, а темпи зростання наркоманії були «одними із найвищих у світі». 

Чому більшість кримінальних справ в Україні стосуються споживачів наркотиків, а не наркомафії читайте в статті Артема Осипяна «Катастрофа української наркополітики» на ZN.UA.