Заступник генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй (ООН) Джефрі Фелтман відвідав Північну Корею з офіційним візитом та повідомив Пхеньян про "невідкладну потребу" запобігти прорахункам, які можуть призвести до міжнародного конфлікту, повідомляє "Радіо Свобода".
Напередодні в ООН повідомили про те, що під час візиту, який відбувався з 5 по 8 грудня, офіційний представник організації зустрічався з міністром закордонних справ КНДР Лі Йон Хо та його заступником Пак Мон Гуком. А також повідомив північнокорейському режиму про "серйозний ризик того, що прорахунок може спричинити конфлікт", і закликав Пхеньян зберегти відкриті канали зв'язку зі світом.
Фелтман також наголосив на тому, що міжнародна спільнота віддана пошукам мирного врегулювання конфлікту, викликаного випробуванням Північною Кореєю балістичних ракет і ядерних озброєнь на порушення резолюції ООН.
Візит Джефрі Фелтмана, заступника генерального секретаря ООН з політичних питань, розпочався за кілька днів після того, як КНДР випробувала свою балістичну ракету.
Востаннє заступник генерального секретаря ООН з політичних питань відвідував країну в лютому 2010 року.
Останнім високопоставленим представником ООН, який відвідав Північну Корею, був координатор з надзвичайних ситуацій Валері Амос. Візит відбувся ще у жовтні 2011 року.
Як повідомлялося раніше, КНДР у середу вранці, 29 листопада, запустила балістичну ракету з околиць Пхеньяну.
За даними американської військової розвідки, за 50 хвилин ракета пролетіла близько 1000 км, перш ніж впасти в Японському морі.
За даними Комітету начальників штабів збройних сил Південної Кореї, ракету запустили з полігону в північнокорейському місті Пхьонсон у провінції Пхьонан-Намдо.
Південнокорейські військові заявили, що ракета досягла висоти близько 4500 км і пролетіла 960 км.
Президент США Дональд Трамп запевнив, що Вашингтоном буде вжито заходи у зв'язку з черговим запуском балістичної ракети КНДР.
У відповідь на запуск Пхеньяном чергової балістичної ракети збройні сили Південної Кореї провели ракетні навчання біля кордону з КНДР.
Постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі заявила про те, що якщо США вступлять у війну з КНДР, то диктаторський режим, який сьогодні є у Північній Кореї, буде повністю знищений.
Детальніше про корейську ядерну проблему та її вплив на міжнародну систему читайте у матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".