В січні Об'єднані Арабські Емірати організували таємну зустріч між засновником американської приватної оборонної компанії Blackwater Ерік Прінс і представником близького кола 3. Метою зустрічі було встановлення таємного каналу зв'язку між Кремлем і президентом США Дональдом Трампом.
Про це повідомляє лояльне до Демократичної партії США видання Washington Post з псиланням на американських, європейських і арабських чиновників.
Видання зауважує, що зустріч відбулася 11 січня, за 9 днів до інавгурації Трампа, на Сейшельських островах. Повний порядок денний лишається невідомим, але ОАЕ погодилися організувати зустіч частково для того, щоб перевірити, чи можна вмовити Росію згорнути її співпрацю з Іраном, зокрема в Сирії. Адміністрація ж Трампа, вірогідно, хотіла дізнатися, що вона отримає від Москви за скасування санкцій.
Хоча Ерік Прінс формально не входив ні в передвиборчу команду Трампа, ні в його перехідну адміністрацію, він став неофіційним представником тоді ще майбутнього президента США в ОАЕ з метою координації підготовки таємної зустрічі з Путіним.
Washington Post нагадує, що Прінс був активним прихильником Трампа на виборах. Після Республіканської конвенції він пожертвував 250 тисяч доларів на кампанію мільярдера. Також засновник Blackwater має зв'язки з оточенням Трампа, зокрема з Стівеном Бенноном, який зараз обіймає посаду головного стратега і радника президента США. Його сестра Бетсі ВеВос обіймає посаду секретаря з питань освіти в адміністрації Трампа. Також Прінс у грудні минулого року контактував з перехідною адміністрацією.
Американські чиновники сказали виданню, що ФБР ретельно вивчає епізод про зустріч на Сейшелах в рамках широкого розслідування щодо втручання Росії у вибори в 2016 році і вірогідних контактів між людьми Путіна і Трампа. Наразі ФБР відмовилося коментувати обставини. Однин неназваний чиновник сказав газеті, що зустріч на Сейшелах тривала два дні. Вона посилює підозри щодо контактів між Росією і оточенням Трампа. Тим часом, у Білому домі заперечують існування цієї зустрічі.
"Ми не знаємо про жодні зустрічі, а Ерік Прінс не відігравав жодної ролі у перехідній адміністрації", - сказав прес-секретар Білого дому Шон Спайсер.
У свою чергу, прес-секретар Прінса теж оголосив: "Ерік не мав жодної ролі у перехідній команді. Це абсолютна фабрикація. Зустріч не мала ніякого відношення до президента Трампа. Чому нібито обмежені в ресурсах спецслужби метушаться навколо американських громадян, коли вони повинні полювати на терористів?".
Прінс найбільш відомий як засновник приватної оборонної фірми Blackwater, яку звинувачували у звірствах під час виконання завдань в Іраку. Його неоднозначна репутація не дозволяє йому обійняти посаду в адмінстрації Трампа. Але його тісні зв'язки з радниками Трампа, досвід таємної роботи з монархами ОАЕ, куди він переїхав у 2010 році, роблять його ідеальним кандидатом для проведення секретної роботи.
Видання пише, що зустріч на Сейшелах відбувался після низки приватних контактів у Нью-Йорку, в яких взяли участь високопоставлені представники Трампа, Москви і ОАЕ. Білий дім вже визнав, що екс-радник з національної безпеки Майкл Флінн і зять Трампа Джаред Кушнер зустрічалися з послом Росії в США Сергієм Кисляком у листопаді чи грудні.
Washington Post додає, що Флінн і Кушнер разом з Бенноном провели окрему зустріч з крон-принцом Абу-Дабі шейхом Мохамедом бін Зейдом аль-Нахайяном. Неназвані американські і європейські чиновники розповіли виданню, що вона відбулася в другій половині грудня. При цьому, ОАЕ порушили протокол і не повідомили тоді ще адмінстрації президента Барака Обами про візит крон-принца. Але його візит підтверджується документами про перельоти.
Неназвані чиновники розповіли, що Мохамед бін Зейд аль-Нахайян і його брат, який обіймає посаду радника з національної безпеки ОАЕ, координували зустріч на Сейшелах з представниками російського уряду з метою встановлення неофіційного каналу між Трампом і Путіним. Співрозмовники видання зауважують, що крон-принц ОАЕ хотів допомогти обом лідерам, які говорили про намір співпрацювати більш тісно, щоб таким чином просунути власні політичні цілі. Зокрема, ОАЕ розділяє зацікавленість команди Трампа в тому, щоб вбити клін між Росією і Іраном. Мохамед бін Зейд аль-Нахайян в 2016 році двічі зустрічався з Путіним і переконував його тісніше працювати з ОАЕ замість Ірану.
Джерела розповіли, що Прінс отримав благословення від адміністрації Трампа виступити в ролі неофіційного представника під час зустрічі на Сейшелах. Видання повідомляє, що Росію представляв хтось з уряду, кого крон-принц ОАЕ добре знав. Мохамед бін Зейд аль-Нахайян контактував як з Прінсом, так і з російським чиновником.
Видання пише, що коли зустріч на Сейшелах відбулася, контакти між членами майбутньої адміністрації Трампа активно приховувалися від федеральних слідчих і преси. Менш ніж за тиждень до таємної зустрічі спецслужби США опублікували звіт, в якому звинуватили Росію у втручанні у вибори, на яких Трамп переміг. ФБР вже розслідувало зустрічі Флінна з Кисляком. Washington post вперше написало про ці контакти 12 січня. Якраз в цей час відбулася таємна зустріч на Сейшелах.
Видання зауважує, що посол ОАЕ в США відмовився коментувати цю історію. А уряд Сейшельських островів повідомив, що нічого не знає про зустріч представників Трампа і Путіна в країні 11 січня.
"Але я б не дивувався, якби це сталося. Сейшельські острови - це таке місце, де можна провести добре час подалі від уваги преси. Це навіть написано в наших туристичних буклетах. Але, думаю, цього разу ви таки на щось натрапили", - сказав виданню державний секретар з закордонних справ Сейшельських островів Баррі Фор.
Тим часом, американські ЗМІ повідомили, що екс-радник Трампа зустрічався з російськими спецслужбами у 2013 році. У судовій справі щодо російської мережі агентів у США, Картер Пейдж фігурує, як людина, яку намагалися завербувати російські спецслужби. В суді було визначено, що Пейдж передав документи в галузі енергетики російському шпигунові Віктору Піддубному, одному з фігурантів справи.
Нагадаємо, що видання New York Times писало, що команда Трампа спілкувалася зі спецслужбами Росії протягом року перед виборами. Видання зазначає, що американські спецслужби перевіряли, наскільки ці контакти пов'язані зі спробами Росії вплинути на результат виборів. У публікації згадуються, що зв'язком з російськими спецслужбами займалися Пол Манафорт і Майкл Флінн.
Раніше колишній радник з національної безпеки Дональда Трампа Майкл Флінн заявив, що він таки може дати показання Конгресу і ФБР щодо справи про зв'язки команди Трампа з Росією. Натомість Флінн хоче отримання імунітету від "несправедливого судового переслідування"у цій справі.