Підтримку підданим довільним арештам білорусам, а також жертвам зловживань і насильства в останні тижні в Білорусі висловили посол ЄС в Білорусі Дірк Шубель і посли країн Євросоюзу, які працюють в Мінську.
"Сьогодні дипломати висловили солідарність з жертвами насильства і їх близькими, а також активістами громадянського суспільства, які роблять все можливе, щоб задокументувати свідоцтва протизаконних дій стосовно громадян для повного і прозорого розслідування всіх передбачуваних зловживань і притягнення винних до відповідальності", - йдеться в заяві, опублікованій в Facebook.
Дипломати також висловили свою подяку білоруським правозахисникам, зокрема, правозахисному центру «Весна».
"Повне і прозоре розслідування - ключ до мирного вирішення кризи в Білорусі. В черговий раз ми закликаємо чинну владу Білорусі забезпечити верховенство права відповідно до своїх конституційних і міжнародних зобов'язань ", - заявили дипломати.
За їх словами, білорусам має бути гарантовано право на мирний і безпечний протест.
"Залякування і переслідування з політичних мотивів має припинитися", - резюмували дипломати.
Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тіхановском - 10% голосів виборців.
Білоруси вийшли на мітинги та протести. ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.
Після цього було оголошено загальнонаціональний страйк, до якого доєдналися десятки державних підприємств.
Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.
ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.