UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захід вітає проведення референдуму у Сербії щодо зміни Конституції для інтеграції до ЄС

Представники ЄС кажуть, що конституційні зміни мають забезпечити незалежну систему без політичного впливу.

Франція, Німеччина, Італія, Великобританія, Сполучені Штати та Європейський Союз вітають проведення національного референдуму в Сербії 16 січня щодо конституційних змін і закликали громадян взяти в ньому участь, повідомляє Європейська правда, посилаючись на спільну заяву посольств Франції, Німеччини, Італії, Британії, США. та ЄС у країні.

Західні дипвідомства назвали проведення референдуму ключовим кроком для зміцнення незалежності судової влади та підвищення прозорості та ефективності верховенства права в країні.

"Ми віримо, що ці реформи є кроком уперед до приведення Сербії у відповідність до європейських стандартів і підтримають процес вступу Сербії до ЄС. Ми закликали всіх громадян Сербії взяти участь у референдумі", — йдеться у заяві.

Вони також висловили жаль, що уряд Косова не дозволив ОБСЄ зібрати бюлетені сербських виборців, які проживають у Косові, відповідно до минулої практики. Вони закликали уряд Косова дозволити сербам у Косові реалізувати своє право голосу на виборах і виборчих процесах відповідно до практики.

16 січня в Сербії відбудеться референдум щодо конституційних змін, пов'язаних із відбором суддів та прокурорів. Запитання на референдумі звучить так: "Ви виступаєте за підтвердження акту про зміну Конституції Республіки Сербія?"

Міністр закордонних справ Микола Селакович приєднався до кампанії на підтримку поправок до Конституції Сербії за кілька днів до голосування на референдумі 16 січня.

Читайте також: Сербія готова пожертвувати членством в ЄС через косовське питання

МЗС Сербії закликало виборців проголосувати за зміни до Конституції, зазначивши, що вони є відповіддю Сербії на вимоги процесу європейської інтеграції та важливим кроком у забезпеченні більшої ефективності захисту цивільних прав та функціонуванні інституційної системи.

Нагадаємо, що Європейський союз ухвалив рішення про розширення та оголосив про початок процедури вступу до складу об'єднаної Європи двох представників Західних Балкан – Північної Македонії та Албанії.