UA / RU
Підтримати ZN.ua

Загроза ксенофобських нападів: Киргизстан закликав не їхати в Росію після стрілянини у «Крокусі»

Іноземців можуть побити і депортувати.

Киргизстан закликав своїх громадян не їздити в Росію, де центральноазійські трудові мігранти стикаються з ще сильнішим ксенофобським ставленням після стрілянини у «Крокус Сіті Хол», оскільки російський суд відправив під арешт підозрюваних, які є громадянами Таджикистану.

Про це пише «Радіо Свобода».

Пізно ввечері 24 березня суд відправив у СІЗО на два місяці чотирьох таджиків, яких звинувачують у теракті. Наступного дня те ж саме чекало ще трьох етнічних громадян Таджикистану, утім двоє з них мають паспорт РФ.

Читайте також: Путін визнав, що теракт у Підмосков'ї скоїли радикальні ісламісти, однак пов'язав їх із Україною

Хоча російська влада не назвала підозрюваних трудовими мігрантами, багато з сотень тисяч таджиків, які проживають в Росії, стали вразливими до різних нападків, зокрема на ґрунті ксенофобії, заявив лідер опозиційної Партії ісламського відродження Таджикистану Мухіддін Кабірі, який перебуває у вигнанні.

Представник Міністерства закордонних справ Киргизстану Бакит Кадиров заявив, що російська влада «проводить антитерористичну операцію» і тому посилює перевірки осіб, які прибувають до РФ і виїжджають з неї після нападу 22 березня.

Російська правозахисниця Валентина Чупік 24 березня розповіла журналістам, що «за останні 36 годин отримали 1018 скарг» від громадян Киргизстану, Таджикистану і Узбекистану, які заявили, що їх незаконно затримала поліція.

«Деяких з них поліція побила, деяких депортувала з Росії», ‒ додала Чупік.

Читайте також: Одержимість Путіна Україною призвела до того, що він не помічає небезпеки вдома — FT

Кілька громадян Киргизстану повідомили «Радіо Свобода» по телефону 24 березня, що їх затримали після прибуття в московський аеропорт Шереметьєво і утримують в ізоляторі аеропорту разом з десятками громадян Центральної Азії.

Окрім того, за інформацією Інституту вивчення війни, націоналістичні угрупування в Росії використали напад на «Крокус», щоб висловити ворожість до неетнічних російських меншин та мігрантів.

Водночас четверо підозрюваних у стрілянині під час судового засідання у Москві мали явні ознаки побоїв та катувань.

Читайте також: Теракт в "Крокусі": Зеленський відповів на звинувачення Путіна

Нагадаємо, заявлена російською владою причетність до теракту в концертному залі «Крокус Сіті Холл» у Московській області Росії представників азійських національностей може спровокувати хвилю міжнаціональних конфліктів як у Росії, так і за кордоном пише у своєму матеріалі «Теракт у «Крокусі»: як ситуація виходить з-під контролю Кремля» оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко.