Придушений військовий переворот зробив відносини Туреччини із Заходом ще складнішими. На ранок після подій в Анкарі і Стамбулі лідери США і ЄС виступили з офіційними заявами, в яких підтримали президента Раджепа Таїпа Ердогана і засудили заколотників. Але при цьому ніхто із західних лідерів не зателефонував турецькому президенту особисто.
Про це на сторінках Le Figaro пише Адріен Жолме, який вбачає в тому, що західні лідери вирішили не спілкуватися з Ердоганом напряму сигнал про напругу у відносинах. Тон став ще більш жорстким, коли в турецький президент звинуватив у плануванні перевороту клерика Фетхуллу Гюлена, який живе в США. Ердоган почав вимагати особисто в Барака Обами передати Туреччині релігійного лідера.
В цей же час, лояльні до влади ЗМІ почали публікувати матеріали з натяками, що США і ЦРУ нібито могли бути "причетними" до спроби військового перевороту. Автор також звертає увагу на те, що Анкара зупинила роботу військово-повітряну базу в Інджирліку, який стратегічно важливий для американців у їхній кампанії на Близькому Сході. Це призвело також до напруги у відносинах між Вашингтоном і Анкарою, оскільки остання таким чином підкреслила залежність американців від її "доброї волі".
Реакція ЄС також була зніяковілою. Європейські лідери побоюються, що Туреччина в короткостроковій перспективі вдасться до широкомасштабних репресій. А міністр закордонних справ Франці Жан-Марк Еро засумнівався, чи буде Туреччина надійним партнером у боротьбі проти "Ісламської держави", оскільки вочевидь для Ердогана війна з курдами і режимом Башара Асада важливіша, ніж проти терористів.
В цей же час, Туреччина може швидко "вдарити" по Європі за її протести проти жорсткої політики Анкари, відкривши потік біженців, який дещо зменшився після підписання двосторонньої угоди. Таким чином, на думку оглядача, і ЄС, і США розуміють, що Туреччина не надійний союзник, але серед ворогів вони не хочуть її бачити.
Як відомо, в ході спроби військового перевороту в Туреччині загинули не менше 265 осіб. Кількість поранених оцінюється в 1500 чоловік. Як повідомлялося, влада Туреччини затримали близько 6 тисяч військових, яких підозрюють в участі в невдалій спробі державного перевороту 15 липня.