UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захід все менше вірить у непричетність Асада до хіматаки, Британія і США вивчають всі варіанти

Президент США Барак Обама і прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон обговорили по телефону ситуацію, яка пов'язана з можливим застосуванням хімічної зброї в Сирії. Бесіда лідерів тривала 40 хвилин, вони висловили серйозну стурбованість у зв'язку з подією в передмісті Дамаска 21 серпня.

Великобритания і США пригрозили дати серйозну відповідь Сирії, якщо з'ясується, що Дамаск все ж застосував хімічну зброю. Британський прем'єр Девід Кемерон і президент США Барак Обама у суботу, 24 серпня протягом 40 хвилин спілкувалися по телефону і висловили серйозну стурбованість у зв'язку з подією в передмісті Дамаска 21 серпня.

Обидва лідери зійшлися на думці, що "є все більше ознак того, що це була масована хімічна атака, здійснена сирійським режимом", - заявляють в адміністрації Кемерона.

Сирійська влада та опозиція покладають відповідальність за застосування хімічної зброї один на одного.

"Рада Безпеки ООН зажадав негайно забезпечити інспекторам ООН доступ до місця подій в Дамаску. Той факт, що президент Асад відмовляється співпрацювати з ООН, дає підстави припустити, що режиму є що приховувати", - йдеться в заяві канцелярії британського прем'єра.

У ході бесіди Кемерон і Обама підтвердили, що масоване застосування хімічної зброї заслуговує серйозної відповіді з боку міжнародного співтовариства, і дали доручення вивчити всі можливі варіанти дій.

Крім того, як повідомляють американські ЗМІ, в суботу президент США Обама зустрівся зі своїми ключовими радниками в області національної безпеки для обговорення повідомлень про те, що режим Асада застосував отруйні речовини проти мирного населення в передмісті Дамаска. Раніше Обама висловлював небажання, щоб війська США опинилися на території Сирії. Проте міністр оборони США Чака Гейґела повідомив, що США посилюють військово-морське угруповання в цьому регіоні в очікуванні будь-якого рішення, яке прийме американський президент щодо Сирії. Гейґела розповів журналістам, що Обама запросив Пентагон надати різні варіанти бойових операцій проти режиму Башара Асада. Один з високопоставлених військових повідомив, що в Середземне море спрямований четвертий корабель, озброєний крилатими ракетами.

Напередодні міжнародна гуманітарна організація "Лікарі без кордонів" (MSF) оголосила, що сирійські лікарні, де працюють співробітники MSF, надійшло близько 3,6 тисяч пацієнтів з "нейротоксическими симптомами", 355 з них вже померли.

Згідно з заявою "Лікарів без кордонів", пацієнти були доставлені в три лікарні в Дамаску 21 серпня, причому більшість із них - протягом короткого проміжку часу, не менше трьох годин. Саме в цей день активісти сирійської опозиції заявили, що війська Башара Асада застосували проти повстанців хімічну зброю, при цьому загинули сотні людей.

Інформація, оприлюднена MSF, може стати доказом того, що сирійський уряд дійсно використовує в ході конфлікту хімічну зброю, про що неодноразово попереджали країни Заходу. Як стверджують "Лікарі без кордонів", у багатьох пацієнтів були зафіксовані конвульсії, підвищене слиновиділення, звуження зіниць, проблеми із зором і слухом.

За словами медиків, для лікування вони використовували атропін - ліки, традиційно застосовується у разі появи нейротоксичних симптомів. У заяві MSF говориться, що науково підтвердити причину виникнення симптомів не представляється можливим. Однак, вважають "Лікарі без кордонів", наявні факти дають вагомі підстави припускати використання нейротоксичної агента".

Напередодні в Дамаск прибула високопоставлений дипломат ООН, спеціаліст по роззброєнню Анджела Кейн. Вона має намір переконати уряд Башара Асада дати міжнародної комісії доступ до місця передбачуваної хімічної атаки. !zn

Читайте також:

ВМФ США розширить присутність у Середземному морі через Сирії

Число сирійських дітей-біженців досягло мільйона

Пентагон розробляє варіанти точкових ударів по Сирії

Хімічна атака в Сирії: ТБ повідомило про понад тисячу загиблих, влада ЗМІ звинуватили у брехні