UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захід повинен прокинутися від божевілля і нарешті зупинити Путіна - Die Welt

Україну потрібно ефективно озброїти і підготувати армію, країна потребує західної повної підтримки на всіх рівнях, вважає німецький оглядач.

Президент Росії Володимир Путін пригрозив Україні за нібито спроби нападу Києва на Крим. Це, безумовно, виглядає так, як ніби Путін підготувався з допомогою пропаганди, сюжет сфабрикувала російська секретна служба, а далі послідували відповідні неприховані погрози про нову військову агресію або мова може навіть йти про повномасштабне вторгнення в Україну, пише кореспондент рубрики політики і суспільства Річард Херзінгер на сторінках німецького видання Die Welt.

"Безсоромність, з якою Кремль звинувачує Україну в "терорі", при цьому утримуючи анексовану частину цієї країни, і при цьому в інших частинах присутні російські окупаційні війська, говорить багато про що. Протягом деякого часу вже є пересування російських військ і воно продовжується на українському кордоні. Час, обраний Путіним, теж з ряду його методів - здивувати Захід в період літніх відпусток і великих подій", - зазначає Херзінгер.

""Напад" у нього стався із Грузією в 2008 році, коли західні політики дрімали на пляжі або в горах. Анексія Криму сталася в останній день зимової Олімпіади в Сочі", - нагадує автор.

На думку Херзингера, Захід повинен прокинутися від свого безумства. "Настав час, щоб Захід, нарешті, пробудився від свого безумства, відійти від лінії домовленостей Путіна, який посилає чіткий сигнал, що він може піти на нову агресію проти України. Україна повинна отримати повну підтримку Заходу на всіх рівнях, і необхідно проводити більш жорстку дипломатію, а також піднімати питання про ефективне озброєння і підготовці української армії", - підсумовує Херзінгер.

Як пише видання The Guardian, Путін може вирішити, що настав час для чергового вторгнення в Україну. Автор статті нагадує, що президент Росії традиційно знайшов час для військових авантюр під час проведення Олімпіади. На даний момент, як вважає автор, є три можливих сценарії розвитку подій. Один з них такий: Путін спробує використовувати цей останній криза, щоб переконати країни ЄС відмовитися від санкцій, введених з-за українського конфлікту. Іншим є те, що він готує обмежену військове вторгнення, можливо, щоб створити якийсь коридор безпеки, куди могла б увійти електростанція в розташованому поруч українському місті Херсон". Третій сценарій: "він планує щось більше".

10 серпня ФСБ РФ заявила про нібито запобігання 8 серпня терактів в Криму, звинувативши у їх підготовці Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Як наголошується в повідомленні російського відомства, в результаті проведених оперативно-розшукових заходів у ніч з шостого на сьоме серпня 2016 року в районі міста Армянська Республіки Крим була виявлена група диверсантів. В результаті вогневого контакту загинули двоє співробітників ФСБ Росії.

У зв'язку з цим президент РФ Володимир Путін заявив, що Київ не шукає шляхів переговорів, а переходить до терору. Крім того, він заявив, що "звичайно, в цих умовах зустрічатися в нормандському форматі, тим більше в Китаї, безглуздо".

У свою чергу президент України Петро Порошенко назвав звинувачення з боку Росії в тероризмі України в окупованому Криму безглуздими і цинічними. На думку глави держави, "ці фантазії - лише привід для чергових військових погроз на адресу України".

А Держдеп США в особі представника відомства Елізабет Трюдо заявив, що "Крим - це Україна", - заявила Е. Трюдо, підкресливши, що "тільки уряд України може давати коментарі з приводу того, що відбувається на півострові". "Наша позиція по Криму загальновідома. Крим є і завжди буде залишатися частиною України ", - заявила Трюдо, знову закликавши Москву припинити незаконну окупацію півострова і нагадавши, що санкції, введені відносно Росії, залишаться в силі до тих пір, поки цього не станеться.