UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захід повинен припинити вдавати повагу до режиму Путіна – RFERL

Висновки щодо вбивства Литвиненка і фільм BBC про таємні багатства "зривають маску" з російського президента.

Російська держава – це машина для особистого збагачення Володимира Путіна і його друзів. Це висновок документального фільму BBC про таємні багатства російського президента, який показали в ефірі вчора ввечері.

Стрічка опирається за звіт ЦРУ за 2007 рік, в якому особисті статки Путіна оцінюються в 40 мільярдів доларів, що йде в розріз з його офіційною зарплатою в 120 тисяч доларів на рік. Також у фільмі наводить коментар чиновника з міністерства фінансів США, який запевняє, що Путін "багато тренувався" у приховуванні свого багатства. Про це в подкасті Daily Vertical говорить політичний оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор.

Також один з інсайдерів, якого в фільмі назвали колишнім головою державної корабельної компанії Росії, підтвердив перерахунок особисто Путіну 35 мільйонів доларів. Але на тлі висновків розслідування у Великобританії щодо вбивства російського дисидента Олександра Литвиненка, фільм BBC не повідомив нічого нового, про що б не підозрювали глядачі на Заході.

Але так само, як і у випадку звіту щодо справи Литвиненка, це останнє підтвердження факту, що "маски зірвані" з режиму Путіна. Це свідчить про те, що треба припинити вдавати, що цей режим хоч якось заслуговує на повагу. Документальний фільм став найсвіжішим твердженням, що Кремль на чолі з Путіним – це насправді кримінальний синдикат, який захопив величезну країну.

Фільм BBC вийшов на тлі великої кількості поганих економічних новин для звичайних росіян. Згідно з офіційними статистичними даними, які були оприлюднені цього тижня, реальний дохід громадян в Росії скоротився на 9,5% за минулий рік, промислове виробництво скоротилося вперше за останні шість років.

А згідно з останніми соціологічними опитуваннями, 63% росіян були змушені скоротити свої витрати, щоб звести кінці з кінцями. Тож тепер, коли "маска зірвана" з режиму Путіна для більшої частини світу, лишається питанням, скільки часу знадобиться, щоб це дійшло і до самих росіян.

Раніше Radio Free Europe Radio Liberty повідомляло, що Кремль готується до масових протестів, попри захмарний рейтинг Путіна. Російська влада розуміє, що колись цей туман розвіється і в росіян наступить "похмілля" після пропагандистського сп'яніння. Тоді вони поглянуть тверезим оком на нову гірку реальність. А це обійдеться дуже дорого для Кремля.

А видання Sueddeutsche Zeitung писало, що проти Путіна і його друзів вперше виступили російські роботяги. Раніше видання Radio Free Europe Radio Liberty писало, що Путін пообіцяв росіянам реформи і покращення економічної атмосфери, які підірвуть його режим. Російський соціальний контракт, згідно з яким населення відмовляється від демократичних прав, а влада забезпечує зростання стандартів життя, не життєздатних у таких умовах. Рано чи пізно ця мильна булька лусне.