UA / RU
Підтримати ZN.ua

Загибель Джорджа Флойда: у США приступили до відбору присяжних

Колишнього офіцера поліції Дерека Шовіна обвинувачують у ненавмисному вбивстві і вбивстві другого ступеня.

Суд в американському штаті приступив до відбору присяжних, котоире будуть слухати справу стосовно колишнього поліцейського Дерека Шовіна. Його обвинувачують в убивстві при затриманні афроамериканця Джорджа Флойда, передає «Голос Америки».

Суддя окружного суду округу Хеннепін Пітер Кехілл почав процес всупереч заявам державних обвинувачів. Вони наполягали на тому, щоб не починати резонансний процес, поки суд вищої інстанції не вирішить, скільки обвинувачень має бути висунуто Шовіну. Зараз його обвинувачують у вбивстві другого ступеня і ненавмисному вбивстві. Прокурори просили суддю додати ще одну статтю - вбивство третього ступеня.

8 березня обвинувачі просили апеляційний суд Міннесоти вигнесті рішення про відтермінування судового розгляду. Однак суддя Кехілл визнав, що уповноважений почати процес, якщо суд вищої інстанції не заборонить йому робити це.

Відзначимо що в жовтні минулого року Дерека Шовін звільнили з-під варти і відправили під домашнього арешт посдле внесення 1 млн доларів застави.

Читайте також: Підозрюваний у вбивстві Джорджа Флойда звинувачений в ухиленні від сплати податків – BBC

25 травня поліцейські затримали 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Поліцію викликав господар магазину, який запідозрив, що клієнт заплатив за сигарети фальшивою 20-доларовою банкнотою.

При затриманні офіцер поліції Дерек Шовен тиснув на шию Флойда коліном, чоловік скаржився, що він не може дихати. Флойд помер у реанімації, а відео його затримання потрапило в інтернет.

Вбивство афроамериканця спровокувало масові протести і заворушення. У ніч на 22 травня протестувальники прорвалися в будівлю відділення поліції в Міннеаполісі і підпалили його.

Чотирьох поліцейських, які затримували Флойда, звільнили 26 травня. Шовену висунули обвинувачення у вбивстві другого ступеня, іншим інкримінують пособництво і підбурювання до вбивства.

Заворушення в США супроводжуються пограбуванням магазинів і супермаркетів, погромами і підпалами приватної і федеральної власності. У десятках міст ввели комендантську годину, для підтримки порядку в міста ввели Національну гвардію. Під час масових заворушень в США загинули щонайменше 11 людей.

Докладніше про ситуацію в США, причини та наслідки протестів читайте у статті Олексія Коваля "Американська демократія після смерті Джорджа Флойда" у ZN.UA.