UA / RU
Підтримати ZN.ua

Загроза початку ядерної війни найвища з часів Карибської кризи - екс-міністр енергетики США

На думку колишнього американського міністра, країнам з ядерними арсеналами бракує комунікації.

Світу до цього часу вдавалося уникнути запуску ядерних ракет через прорахунки, але загроза такої катастрофічної помилки зростає. В цьому переконаний фізик-ядерник і колишній міністр енергетики США Ернест Моніз, повідомляє The Guardian.

На його думку, межа, переступивши через яку може статися невиправне, стала тоньшою через розробку нових ядерних озброєнь слабшої дії, які розширюють умови, за яких вони можуть бути застосовані. Крім того, колишнього американського міністра непокоїть відсутність комунікації між головними ядерними силами.

Саме тому, на думу Моніза, шанси початку ядерної війни "найвищі з часів Карибської кризи".

Він звертає також увагу на нещодавню помилкову тривогу про наближення ракетного удару на Гаваях. На думку експерта, такий технічний "глюк" може також призвести до фатального прорахунку. Моніз вказав, що на Гаваях знадобилося 40 хвилин, щоб виправити помилку.

"Це значно більше часу, ніж президенту Трампу, Путіну чи іншому лідеру з ядерним арсеналом знадобиться, щоб ухвалити рішення про відповідь на попередження про наближення чужих ракет", - сказав екс-міністр.

"Ми знаємо, що у нас оголошувалися такі тревоги багато раз за історію. І ми змогли ухилитися від кулі. Але зробити це дуже важко, коли немає серйозної комунікації між країнами, відносини між якими напружені", - додав він.

Раніше видання Washington Post писало, що США варто схилити Росію до нових переговорів про скорочення ядерних арсеналів. Роки Холодної війни говорять, що ядерну війну не можна допустити, а в гонці озброєнь неможливо перемогти. Звісно, потрібно подбати про сильне і ефективне стримування для захисту союзників. Ядерних сил США і запланованої модернізації вже більш ніж достатньо для ефективного стримування на десятиліття вперед. Але угоди про контроль озброєнь на кшталт тієї, яку Обама підписав з Медведєвим, також в інтересах американської національної безпеки.

Видання New York Times писало, що ядерна зброя повертається у відносини між США і Росією. Один з найбільш сумнівних пунктів нової стратегії говорить про те, що США можуть застосувати ядерну зброю у відповідь на нищівну атаку на американську інфраструктуру, здійснену навіть неядерними силами.