Гаррета Рольфа, звільненого з поліції Атланти після загибелі Рейшарда Брукса, прокуратура збираэться звинуватити у вбивстві. За словами окружного прокурора Пола Ховарда-молодшого, екс-поліцейському висунуть обвинувачення за 11 пунктами, включаючи вбивство, повідомляє NBC.
Напарнику Рольфа Девіну Броснану буде пред'явлено обвинувачення за трьома пунктами. Найсерйозніший із них – напад за обтяжуючих обставин. За даними слідства, Броснан придавив колінами до землі плечі Брукса, коли той уже був поранений.
Рольф стріляв у Брукса, коли той, чинячи опір арештові, відібрав у поліцейського тазер і намагався втекти. Після цього інциденту Рольфа звільнили з поліції, а Броснана відправили в адміністративну відпустку на час розслідування.
Окружний прокурор закликав обох поліцейських здатися владі о 18:00 четверга, 18 червня
Рейшарда Брукса застрелили на парковці ресторану швидкого харчування Wendy's ввечері 12 червня. Поліцію викликали відвідувачі, і адміністрація закладу, так як автомобіль Брукса заблокував виїзд. Прибувши за викликом, поліцейські побачили, що водій заснув в автомобілі.
Тест показав, що Брукс був п'яний. Коли на нього надягали наручники, чоловік вирвався, відібрав в одного з поліцейських тазер і спробував втекти. Офіцер поліції відкрив вогонь на ураження. Брукс помер у лікарні. Один з поліцейських також постраждав, йому надали медичну допомогу.
Після загибелі Брукса протестувальники перекрили велике шосе в центрі міста, зупинивши рух на ньому на 45 хвилин, і підпалили ресторан Wendy's. Під час розгону протестувальників поліцейські застосували сльозогінний газ та світлошумові гранати.
Адвокат сім'ї Брукса Кріс Стюарт заявив про те, що загиблий був батьком чотирьох дітей, і в день вбивства святкував у ресторані день народження дочки.
За словами Стюарта, в штаті Джорджія електрошокер не вважається смертельною зброєю. Адвокат закликав висунути проти поліцейського звинувачення у невиправданому застосуванні сили зі смертельним результатом, що рівнозначно вбивству".
14 червня подала у відставку начальник поліції Атланти Еріка Шилдс.
25 травня поліцейські затримали 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Поліцію викликав господар магазину, який запідозрив, що клієнт заплатив за сигарети фальшивою 20-доларовою банкнотою.
При затриманні офіцер поліції Дерек Шовен тиснув на шию Флойда коліном, чоловік скаржився, що він не може дихати. Флойд помер у реанімації, а відео його затримання потрапило в інтернет.
Вбивство афроамериканця спровокувало масові протести і заворушення. У ніч на 22 травня протестувальники прорвалися в будівлю відділення поліції в Міннеаполісі і підпалили його.
Чотирьох поліцейських, які затримували Флойда, звільнили 26 травня. Шовену висунули обвинувачення у вбивстві другого ступеня, іншим інкримінують пособництво і підбурювання до вбивства.
Заворушення в США супроводжуються пограбуванням магазинів і супермаркетів, погромами і підпалами приватної і федеральної власності. У десятках міст ввели комендантську годину, для підтримки порядку в міста ввели Національну гвардію. Під час масових заворушень в США загинули щонайменше 11 людей.
Докладніше про ситуацію в США, причини та наслідки протестів читайте у статті Олексія Коваля "Американська демократія після смерті Джорджа Флойда" у ZN.UA.