Країни G7 готові долучитися до моніторингу впровадження реформи містобудування. Про це заявив віце-прем'єр з відбудови України Олександр Кубраков, повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури України.
Кубраков спільно з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим та іншими посадовцями провели робочу зустріч представників посольств країн G7. Йшлося про імплементацію скандального закону 5655 щодо реформування сфери містобудівної діяльності та про створення моніторингової групи, яка супроводжуватиме впровадження необхідних змін для цифровізації сфери будівництва та ефективного управління процесами відбудови.
«Ухвалення цього закону викликало бурхливе обговорення в суспільстві і це правильний і потрібний процес. Сьогодні ми змінюємо сам підхід до містобудівної галузі і цифровізуємо процеси видачі дозвільної документації, прийняття обʼєктів в експлуатацію, а також контроль за ходом будівництва. Ми створюємо таку реформу для прозорості усіх процесів, і самі відкриті для експертного діалогу», — наголосив Кубраков.
Також віце-преʼєр зазначив, що у законопроєкті враховані усі зауваження від НАЗК у повному обсязі..
Він додав, що запрошує представників країн G7 й усіх стейкхолдерів галузі: профільних асоціацій, бізнесу, антикорупційних організацій до створення моніторингової групи, яка контролюватиме хід впровадження реформи та розробки підзаконних актів, необхідних для запуску закону
Михайло Федоров нагадав, що перші етапи реформи почались ще два роки зі створення Порталу державної електронної системи у сфері будівництва. Тоді Реєстр обʼєктів будівництва знаходився у приватних руках закордоном, а хабарі буквально прописувались у системі.
За його словами, сьогодні електронна система фіксує кожну дію або бездіяльність чиновників.
Передбачену законом 56655 цифровізацію тих послуг, які надає місцева влада Федоров назвав найбільш антикорупційною реформою за останні роки.
Крім того, він додав, що готовий до будь-якого аудиту процесу цифровізації галузі.
Посли посли країн G7 заявили про готовність долучитися до моніторингу впровадження реформи. На думку посла Німеччини Анки Фельдгузен, вона є своєчасною для України зокрема з огляду на повоєнне відновлення більшості її регіонів.
Фельдгузен наголосила на тому, що при виконані реформи важливо врахувати думку місцевих громад і зберегти їхні повноваження.
Закон 5655 було прийнято у Верховній Раді 13 грудня і зараз він знаходиться на підписі у Президента України.
Ще до кінця дня петиція до президента України з вимогою накласти на закон вето набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.
Противників законопроєкту найсильніше турбують безконтрольність забудовників та фактичне усунення архітекторів і громад від участі у розбудові міст. На їхню думку, у чинній редакції документ лобіює інтереси великих забудовників.
«Дзеркало Тижня» вже з моменту реєстрації законопроєкту 5655 влітку минулого року привертало увагу читачів до проблем хаотичної забудови міст і позбавленням громадськості прав протистояти цьому на випадок його прийняття.