UA / RU
Підтримати ZN.ua

За результатами праймеріз у Айові Трамп поступається Крузу, шанси Клінтон і Сандерса зрівнялись

Кандидати від Демократичної партії США на президентських виборах Хілларі Клінтон і Берні Сандерс набрали приблизно однакову кількість голосів.

У ході первинних партійних голосувань - кокусів - в американському штаті Айова визначилися лідери президентських перегонів від партій демократів і республіканців.

Так, в штаті Айова, Техасу республіканець сенатор Тед Круз обігнав мільярдера Дональда Трампа. Круз заручився 28% голосів однопартійців, мільярдер Дональд Трамп - 24%. Несподівано хороший результат продемонстрував сенатор від штату Флорида Марк Рубіо - 23%.

Колишня держсекретар США Хілларі Клінтон і сенатор штату Вермонт Берні Сандерс, які виступають від демократів, зійшлися майже в нічию. За результатами підрахунку 97,3% голосів за колишнього держсекретаря США Клінтон проголосували 49,82% виборців, за Сандерса - 49,6%. Таким чином, розрив складає лише 0,22%.

Виборчий штаб Трампа сподівався залучити на виборчі дільниці багатьох з тих, хто ніколи раніше не голосував на первинних виборах, розраховуючи на те, що ці виборці проголосують за Трампа. Але незважаючи на рекордну явку виборців-республіканців, домогтися перемоги Трампу не вдалося.

Колишня держсекретар Клінтон, що набрала 49,8%, під час свого виступу в Айові заявила про свою впевненість у тому, що стане кандидатом на посаду глави держави від Демократичної партії.

Її суперник сенатор Берні Сандерс, у свою чергу, зазначив, що за підсумками попередніх виборів не поступився Клінтон, і висловив упевненість у підтримці половини делегатів Айови.

Раніше мільярдер Дональд Трамп привітав кандидата від Республіканської партії Теда Круза з перемогою на попередніх виборах.

Штат Айова взяв старт у так званих "праймеріз", наступні голосування відбудуться через 8 днів в штаті Нью-Гемпшир. Потім послідують Невада і Північна Кароліна. У двох останніх дати голосування у двох партій не співпадуть.

Більшість штатів проведуть свої праймеріз і кокуси в березні і квітні, що залишилися - у травні та на початку червня. Завершаться первинні вибори 14 червня проведенням праймеріз демократів в окрузі Колумбія. Республіканці проголосують в останніх декількох штатах раніше - 7 червня.

Республіканці назвуть свого кандидата в президенти на загальнонаціональному з'їзді партії 18-21 липня, а демократи - 25-28 липня. При цьому загальна кількість делегатів з'їзду партії різна. Для того, щоб стати кандидатом республіканців, претенденту необхідно заручитися підтримкою 1237 з 2472 учасників з'їзду, а у демократів треба залучити голоси 2383 з 4764 делегатів.

Президентські вибори в США заплановані на листопад 2016 року.