UA / RU
Підтримати ZN.ua

За два роки війни в Україні Захід так і не почав називати речі своїми іменами – Atlantic Council

Дипломатичні епітети лише грають на руку Кремлю і його інтерпретації подій в Криму і Донбасі.

Завтра, 27 лютого, буде рівно два роки, як перші російські солдати з'явилися в Криму. Президент Росії Володимир Путін скористався політичною нестабільністю після кривавих подій на Майдані і окупував український півострів.

Згодом, під прицілом російських солдатів був організований так званий "референдум", і 16 березня Москва проголосила Крим "своїм", а в Донбасі з'явилися перші російські бойовики і зброя. Ця кривава війна, яка триває вже майже два роки, забрала життя понад 10 тисяч людей. Ще 1,6 мільйонів людей були змушені полишити свої домівки і стати переселенцями.

Однак за цей час Захід досі робить дипломатичні реверанси перед Кремлем, пом'якшуючи заяви щодо його злочинів в Україні. Про це в спільній статті пишуть експерти центру з вивчення Євразії в Atlantic Council Джон Гербст і Аліна Полякова.

Вони нагадують, що ЄС і США у відповідь на агресію Росії ввели економічні санкції, які в сукупності з обвалом цін на нафту болюче вдарили по російській економіці. Однак зараз дедалі частіше в Європі звучать заклики скасувати економічний тиск. Експерти закликають залишити санкції в силі до тих пір, доки Москва остаточно не відступить.

Також вони вважають, що Захід повинен більше протистояти вигадкам Росії. Американські і європейські лідери часто уникають висловлювань про те, що Кремль анексував Крим і розв'язав війну в Донбасі. Вони не хочуть називати це своїми іменами: вторгненням і окупацією території суверенної країни.

Терміни "інтервенція" чи "дії" можуть прозвучати більш дипломатично. Але це лише евфемізми, які не відображають правди. Зрештою, Путін сам публічно визнав і навіть похвалився "ефективним" захопленням українського Криму. Він детально описав вторгнення. Він також визнав, що російські солдати воюють в Донбасі.

Тож час європейським і американським політикам, а також західній пресі, зловити Путіна на слові і нарешті почати називати речі своїми іменами. Будь-які евфемізми лише грають на користь кремлівській інтерпретації подій, підривають єдність світової спільноти проти агресії Москви і ускладнюють процес формулювання чіткої західної політики проти ревізіоністських амбіцій Кремля.

Читайте також: США не хотіли, щоб в Криму почався російсько-американський конфлікт – екс-радник президента США

Тим часом, Держсекретар США Джон Керрі запевнив, що Обама половину всіх розмов з Путіним присвячує війні в Україні. А Білий дім робить "все, щоб Москва заплатила високу ціну" за окупацію в Крим і війну в Донбасі.

Видання Washington post пише, що Обама не може дати гідну відповідь Путіну ані в Сирії, ані в Україні. Зокрема, лідер США так і не наважився відправити українцям оборонну зброю, незважаючи на те, що Путін продовжує ігнорувати статті мінських угод і проводити кампанію з повного підкорення України як держави. За словами аналітика, Росія "проковтнула Крим настільки глибоко", що зараз про нього взагалі ніхто не говорить. У свою чергу, у статті New York Times йшлося про те, що Кремль добився успіху в Сирії і Україні,але його кінцева мета досі незрозуміла. Адже очевидної можливості для Путіна вправно вийти з усіх розв'язаних ним конфліктів поки не має.