UA / RU
Підтримати ZN.ua

За десять років у світі загинули більше 700 журналістів – генсек ООН

2 листопада - Міжнародний день боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав вшанувати пам'ять представників ЗМІ, які були вбиті при виконанні службового обов'язку. Заклик пролунав у зв'язку з тим, що 2 листопада - Міжнародний день боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів, повідомляє Центр новин ООН.

"Понад 700 журналістів загинули за останнє десятиліття: іншими словами, кожні п'ять днів один журналіст позбувся життя тільки за те, що він доводив до громадськості останні новини та інформацію", - заявив Генеральний секретар ООН.

За словами Пан Гі Муна, багато журналісти гинуть в конфліктах, які вони висвітлюють, однак багатьох "змушують замовкнути з допомогою насильства" і в мирних умовах. За словами генсека ООН, "розкривається лише сім відсотків таких злочинів, що породжує безкарність, посилює страх серед журналістів і дозволяє урядам безперешкодно застосовувати цензуру.

"Ми повинні докладати більше зусиль для того, щоб протистояти цій тенденції і гарантувати свободу діяльності ЗМІ. Не можна допускати, щоб журналісти були змушені займатися самоцензурою, побоюючись за своє життя", - заявив Пан Гі Мун у своєму посланні.

Читайте також: Португалець Гутерреш може стати реформатором ООН – NYT

Нагадаємо, в Україні так і не розкрито вбивство журналіста Павла Шеремета, який загинув рано вранці 20 липня, в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка.

Слідство розглядає кілька основних версії причин вбивства журналіста Павла Шеремета – професійні відносини, особиста неприязнь і "російський слід". Крім того, є версія, що справжньою метою замаху міг бути не Шеремет, а керівник інтернет-видання "Українська правда" Олена Притула, якій належав підірваний автомобіль.