Бойові кораблі Другої постійної військово-морської групи НАТО підійшли до берегів Сирії, та зараз патрулюють акваторію у східному Середземномор'ї, повідомляє Інтерфакс із посиланням на дані західних морських ресурсів.
Конкретно у безпосередній близькості від Сирії на даний час знаходяться фрегати ВМС Нідерландів "Де Рейтер", ВМС Канади "Вілль де Квебек" і ВМС Греції "Еллі".
Також у східній частині акваторії Середземного моря зайняли позиції три ракетних есмінці ВМС США − "Карні", "Росс" та "Уїнстон Черчілль", які оснащені крилатими ракетами "Томагавк", та флагман 6-го оперативного флоту штабний корабель "Маунт Уїтні".
Крім того, у Середземному морі знаходиться не менше трьох американських ударних атомних підводних човнів класу "Лос-Анджелес".
За даними західних спостерігачів, на даний момент сили ВМС США в Середземному морі озброєні, щонайменше, 204 крилатими ракетами "Томагавк" для нанесення ударів по цілях у Сирії.
Нагадаємо, Міністерство оборони Росії розгорнуло біля берегів Сирії у Середземному морі найпотужніше угруповання бойових кораблів російського Військово-морського флоту за весь час участі Росії на боці режиму Асада у сирійському конфлікті, повідомляють російські ЗМІ. На думку військових експертів, угруповання виведене у море для підтримки наступу сирійської армії у провінції Ідліб.
Нагадаємо, США заявили про те, що у них є докази підготовки військ Асада до нової хімічної атаки на провінцію Ідліб. Канада та Франція застерегли режим сирійського диктатора від такого кроку.
10 вересня американська розвідка заявила про отримання інформації, що сирійський диктатор Башар Асад, нібито, дав своїм військам дозвіл застосувати хлор проти повстанців в Ідлібі.
Ідліб – єдиний регіон Сирії, який залишається у руках сирійської опозиції. У 2017 році там була створена північна зона деескалації, куди могли переміститися бойовики із сім'ями, які відмовилися скласти зброю. Відновлення Дамаском контролю над провінцією по суті стане кінцем масштабного військового протистояння режиму Асада в Сирії.