UA / RU
Підтримати ZN.ua

З єдиним російським авіаносцем сталася надзвичайна подія - є постраждалі

Плавучий док затонув у момент виходу з нього авіаносного крейсера, один з баштових кранів впав на корабель і пошкодив польотну палубу.

У ніч на 30 жовтня у н/п Росляково Мурманської області РФ на 82-му судноремонтному заводі під час постановки авіаносця "Адмірал Кузнєцов" у найбільший у світі плавучий док ПД-50 сталася надзвичайна пригода, у результаті якої затонув плавучий док, а "Кузнєцов" отримав ушкодження - під час інциденту звалилися два баштові крани, один з яких впав на корабель, повідомляє місцеве видання "СеверПост".

Як передає видання, один із співробітників підприємства повідомив, що вдалося витягнути з води чотирьох осіб зі складу екіпажу "Адмірала Кузнєцова" і ПД-50; пізніше повідомили про трьох постраждалих і одного зниклого безвісти, тож не виключено, що в інциденті можуть бути і загиблі - так, співробітниця судноремонтного заводу повідомила, що пішла під воду башта, у якій жив особовий склад ПД-50.

Також повідомляється, що близько 70 осіб були евакуйовані з території судоремонтного заводу. З території заводу евакуювали кілька десятків чоловік, йде рятувальна операція за участю військових та Міністерства надзвичайних ситуацій; офіційних підтверджень інциденту поки немає, у мерії Мурманська відмовляються коментувати ситуацію.

Всіх подробиць інциденту поки немає, проте згідно з наявною від очевидців та інших джерел у самому Росляково інформацією, ПД-50 почав тонути у момент виходу з нього "Кузнєцова"; авіаносний крейсер отримав пошкодження польотної палуби від баштового крана дока, що впав на неї.

ПД-50 був єдиним у російському військово-морському флоті плавучим доком важкого класу, що може приймати російські важкі кораблі типу ракетного крейсера "Петро Великий" та авіаносного крейсера "Адмірал Кузнєцов". ПД-50 був побудований у 1980 році у Швеції на замовлення військово-морського флоту СРСР. Ширина дока становить 67 метрів, довжина – 330 метрів, вантажопідйомність - 80 тис. тонн, він призначений для ремонту великих надводних кораблів і атомних ракетних підводних човнів.

Нагадаємо, раніше в США редакція американського видання Business Insider опублікувала своєрідний антирейтинг - журналісти перерахували сім гірших, на думку видання, діючих авіаносців і вертольотоносців з військово-морських флотів світових держав. Очікувано до списку потрапили російський "Кузнєцов" і перший китайський авіаносець "Ляонін" (колишній український "Варяг").