У четвер, 10 травня, президент Вірменії Армен Саркісян призначив нових керівників Служби національної безпеки (СНБ) та поліції. На цьому наполягав новообраний прем'єр-міністр країни, лідер протестних рухів, які тривали у Вірменії з кінця березня, Нікол Пашинян, повідомляє DW.
Зазначається, що відомства очолили тепер уже колишні заступники начальників поліції та управління СНБ Єревану Валерій Осіпян та Артур Ванецян відповідно.
За словами Нікола Пашиняна, кадрові перестановки були необхідні, щоб форсувати боротьбу з корупцією у Вірменії. Хоча перед обранням в парламенті на посаду прем'єра, він обіцяв, що не буде займатися "кадровим погромом" в системі держуправління, оскільки в ній працює "безліч талановитих людей". Пашинян також зазначав, що не буде "тотально відкидати реформи і програми колишнього уряду".
8 травня Національні збори Вірменії 59 голосами "за" і 42 голосами "проти" з другої спроби обрали керівника фракції "Елк" главою уряду.
З 31 березня в Єревані проходили масові протести проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який займав пост президента країни з 2008 по 2018 роки. Вірменія змінила конституцію в 2015 році і стала парламентсько-президентською республікою. Великі повноваження отримає прем'єр-міністр.
17 квітня Пашинян оголосив про початок безкровної "оксамитової" революції з наміром домогтися зміни влади шляхом мирних протестів.
Раніше призначений у квітні прем'єром колишній президент Вірменії Серж Саргсян 23 квітня подав у відставку під тиском масових вуличних протестів. Саргсян був президентом Вірменії 10 років. Перед закінченням його президентських повноважень конституція Вірменії була змінена, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла в руки глави уряду.
Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Вірменська вулиця і "двір" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".